03.12.2020

Esimese advendi tähistamine Tallinna Männi Lasteaias

Tallinna Männi Lasteaias tähistatakse igal aastal 1. adventi. Sellega antakse märku, et on kätte jõudnud jõuluaeg, ootuse, rahu, rõõmu ja valguse aeg.

Kolmapäeva 2. detsembri hommikupoolikul  täitus Männi lasteaia hoov särasilmsete laste, lustliku meeleolu ja soojusega.

Külla tulnud Päkapikud ja Põhjapõder Rudolf leidsid üles ära peidetud esimese advendiküünla. 

Kõlas lauluviis „Väike küünal sära“!

Lapsed abistasid Rudolfit püüdlikult, et esimene advendiküünal  säraks lasteaia õuealal ja annaks kõikidele soojust ja valgust.

Päkapikuema Matilde pajatas loo päkapikupoistest ja jõuluootusest. Sipelgate  ja Siilikeste  ning  Krõllide ja Oravakeste rühma lapsed esinesid  muusikaõpetaja Kerli ja rühmaõpetaja Ulvi  abiga selgeks õpitud  toredate  talviste  tantsuseadetega „Tabatinna“ ja „ Küll on kena kelguga“.

Päkapikud seevastu olid kõvasti harjutanud ning suisa oma bändiga kohale ilmunud. Laste abita ei saanud aga nemadki läbi. Ühiselt kõlas „Päkapikupolka“ hulga toredamini.

Ühises tantsuringis tuletati meelde ka aastatega armsaks saanud lood ja kõige pisemad peokülalised said  teada:  Kes elab metsa sees?

Advendiürituse lõpus oli üllatus peidus : päkapikud Juuli ja Maali tõid kõigile   kingituseks piparkooke. Kõik rühmad valmistasid meie armasale Männi lasteaia männipuule kauneid jõuluehteid ning kuulates õrna jõulumuusikat kaunistati üheskoos pidurüüsse lasteaia „Jõulumänd“.

Sellest toredast üritusest valmis ka video, et ka lapsevanemad saaksid osa laste toredatest tegevustest lasteaias.

Allikas: Tallinna Männi Lasteaed

Uudise rubriigid: