21.03.2017

11. aprillil toimuva Tallinna Innovatsioonipäeva peaesinejaks on Rootsi hinnatuim storyteller Gustaf Joseffson

Juba 4. aastat Kultuurikatlas toimuva innovatsioonipäeva keskmes on inspireerivad lood, mis julgustavad muutustele. Päev raames jagatakse häid kogemusi ja tulevikusuundumusi tõestades, et igas nutikas idees võib peituda võimalus raketina taevasse tõusta ning maailma muuta.

Konverentsi peaesinejaks on uue generatsiooni häälekandja ja Rootsi üks hinnatuim storytellerGustaf Joseffson. Ta mitte ainult ei räägi tulevikust, vaid ka elab ja hingab selles. Ta usub, et inimesed on juba praegu muutunud tehisintellektiks. Jutuka ja särasilmse Gustafi  igapäevatöö  seisneb mööda ilma  ringi sõitmises ja inimestega kõnelemises.

Innovatsioonipäevalt leiab ka  mitmeid inspireerivaid lugusid Eesti ettevõtjatelt. Näiteks Matusebüroo MT Memoris näitel räägib ettevõtte tegevjuht Tarko Tuisk kuidas saab  traditsioonilist teenust nutikalt ümber disainida.

Rain Tungerilt saab aga kuulda, miks ta arvab, et innovatsiooni keskmes on inimene.Kuuleme Rainilt, kes on  restoranide Rataskaevu 16, Väike Rataskaevu ja Pegasus kaasomanik, kuidas on need restoranid  muutnud lühikese ajaga nii kohalike kui väliskülastajate suurteks lemmikuteks. 

Uudsest B2B lahendusest e-kaubanduses räägib Sander Sebastian Agur, kes on Inventory.com kaasasutaja. Inventory.com on nutikas lahendus kõigile, kes ei soovi, et asjad jääksid lattu seisma. Tegemist on andmebaasiga, mis viib nutikalt kokku ostjad ja müüjad. Inventory.com’ist leiab kõike alates liimidest-lakkidest, kruvidest ja mutritest kuni lauajalgade, valgustite, hüdraulika ja pumpadeni.

Päeva keskmes on paneeldiskusioon, kus otsitakse vastuseid küsimustele kuidas ikkagi ära tunda head ideed, mis üldse väärivad rahastamist? Mida otsivad investorid ja kuidas neile oma ideed pakkuda? Milles seisneb ühisrahastuse populaarsus? Mida toob tulevik? Kas tehnoloogia võidukäik kaotab inimese ja reaalsuse? Nendel teemadel arutlevad  Kirke Saar (Telia), Ardo Mardisoo (Funderbeam), Heidi Kakko (EstBAN), Kaur Ojakivi (Collect.Net).

Päeva teist poolt alustab Raivo Tamsalu Capsterist. Raivol on rääkida lugu, kuidas saab ka ilma täppisteaduste doktorikraadita innovatsiooni luua. Tehnopolis paiknev Eesti idufirma  on pikal teekonnal koostöös erialaarstidega valmis arendanud ja turule toonud innovaatilise ja imelihtsa meditsiiniseadme. Lihtsa ja kasutajasõbraliku tootega propageerib noor ettevõte tervistsäästvat ja teaduspõhist ravimeetodit erinevatele nohuprobleemidele.  

Ettevõtluskonkurssidel osalemise võludest ja valudest räägib Madis Uuemaa Smart Load Solutionsist. Ettevõte on 2016. a PROTOTRONi konkursi Tallinna vooru üks võitjatest. Üdini Eesti iduettevõte sai alguse juba meeskonna ülikooli ajal ning praeguseks on turule toodud intelligentne põrandakütte termostaat Themo, mis toob elektri börsihinna ja ilmaennustuse arvestamise teel tarbijate elektrikulud alla. 

Päeva lõpetab Prototron kevadvooru võitjate autasustamine, mille parimad selgitati välja rekordiliselt 290 uuenduliku idee seast. Konkursile said oma ideid esitada kõik tudengid, leiutajad ja ettevõtjad.

Konverentsi vaheaegadel saavad kõik osalejad uudistada miniEXPOl, kust leiab lennukaid ideid ja põnevaid start up’e, õpilasfirmasid ning ettevõtluse toetajaid. Minimessi koostööpartneriteks on Tehnopol,  Prototron, Mektory, Ajujaht, Junior Achievement Eesti.

 Innovatsioonipäeval osalemine maksab 25 eurot ning registreerida saab: http://innovatsioonipaev.tallinn.ee