24.07.2020

12. augustil algab Tallinnas tööotsijatele suunatud koolitus „Samm Eesti tööellu“

Tule osalema TASUTA praktilisel koolitusel „Samm Eesti tööellu“! Koolitusel (130 tundi) saad teada enda võimaluste ja tööturu kohta ning julgust teha olulisi valikuid:

  1. Ettevalmistus tööotsinguks (35 tundi) – oluline osa on siin eneseanalüüsil. Põhilised küsimused: mida on minul maailmale pakkuda? Kus ja kuidas ma tahan oma oskusi ja teadmisi kasutada? Kuidas leida tööd, mis mulle sobib ja huvi pakub?
  2. Töövestlus (19 tundi, videotreeningu meetodil) – ettevalmistus töövestluseks, olulised asjaolud tööandjaga suhtlemisel (väljendusoskus, kehakeel, välimus), suhtlemisoskuste arendamine ja meeskonnatöö.
  3. Tööelu planeerimine ja suhted töökohal (16 tundi) – tööelu planeerimise osad, erinevad rollid kodus ja tööl, kuidas konfliktide tekkimisel paremini toime tulla.
  4. Tööõigus (15 tundi) – lepingu sõlmimine tööandjaga, töötaja ja tööandja kohustused ja õigused.
  5. Arvuti tööotsingul (15 tundi) – interneti võimaluste kasutamine tööotsinguks ja enesearendamiseks, tööle kandideerimise dokumendid internetikeskkonnas.
  6. Tööklubi (30 tundi) – toimuvad loengud, harjutused ja arutelud olulistel teemadel: CV, motivatsioonikiri, minu olulised oskused, teadmised ja väärtused tööturul, parim viis leida sobiv töö jne.

Vajadusel on võimalus minna erialasele kursusele ja saada tasuta karjääri-, psühholoogilist, võla- ja sõltuvusnõustamist. Saab osaleda tööpraktikal, mis on ettevõttes juhendaja ja/või mentori toel töötamine.

Koolitusel osalejate transpordikulud kompenseeritakse. Koolitusel on tasuta toitlustamine ning vajadusel korraldatakse ka lapsehoid.

INFOTUND koolituse ja teiste tugiteenuste kohta toimub 12. augustil 2020 kell 12:00, Tallinnas aadressil Toompuiestee 16 (II korrus, sissepääs siseõue poolt)!
Palun REGISTREERI ennast infotundi:
Tel: 53 03 55 17 (Kristina) või kristina@jmk.ee

Tööotsingukoolitusel ja tugiprogrammis saab osaleda:
– inimene, kes on olnud tööturult eemal 6 kuud või kauem (või töötanud viimase aasta jooksul maksimaalselt 2 kuud) ja hetkel ei õpi (koolitustel ja lühiajalistel kursustel osalemine ei lähe arvesse)
– noor vanuses 16-26, kes ei õpi ega tööta
– lapsevanem, kes ei ole töötanud vähemalt 18 viimase kuu jooksul ja kes on viibinud kuni 7-aastase lapsega kodus

Allikas: https://www.jmk.ee/tallinn-12-8-20/