19.01.2018

Luha naiskond Õpetajate Majas koolituskonverentsil "Õppida on põnev"

Alusharidus 100 ürituste raames toimus 17.01.2018 Tallinna Kesklinna lasteaedade õpetajatele koolituskonverents, mille raames jagasid õpetajad oma kogemusi ja praktikaid põnevatel teemadel.

Tallinna Luha Lasteaeda esindasid õpetajad Malle (Summajatest), Helerin (Patsupaidest) ja Triinu (Miksitajatest). Õpetajad jagasid oma teadmisi ja kogemusi Arvumaa metoodika rakendamisest rühmas. Töötoa raames tutvustati Arvumaa metoodikat nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt. Õpetajad mängisid läbi, kuidas Arvumaale minnakse, mida seal tehakse ja kuidas ka tagasi minnakse. Kuigi Arvumaa metoodika käsitleb arve 1-10, siis antud tegevuse tegi eriliseks arv 11ga tuttavaks saamine. 

Mängulise tegevuse käigus läksid õpetajad mööda arvurada Arvumaale. Raja lõpus pidid nad ületama vaikuse jõe, mille ääres võlus Paharet neid vaikseks. Arv 11 kurvastas, kuna temal polnud oma juttu ja luuletust. Lisaks oli Paharet arv 11 aiast ära peitnud 11 puud. Meelespea aitas õpetajatel saada oma hääle tagasi ning ühiselt asuti puid otsima. Kui need olid leitud, asetati puud tagasi arvuaeda. Arv 11 oli aga ikka kurb. Õpetajad mõtlesid koos toredate jutukuubikutega välja jutu, milles kasutati sõna "üksteist". Kuna töötuba tehti läbi 7 korda, siis mõeldi välja 7 vahvat ja naljakat juttu. Kui arv 11 oli rõõmsamaks saanud, mõtlesid õpetajad heade ja halbade sõnade peale. Meelespea kuulas õpetajate arutelu antud teemal ning aitas panna kotti sõnad, mis võisid kedagi kurvastada. Kokku oli taas 11 sõna. Kui oli aeg Arvumaalt lahkuda, said õpetajad tegevuse viimase ülesande, milleks oli valida kaks arvukaarti, et saada kokku arv 11.  Meelespea uuris kõikide õpetajate valitud kaarte ning lehvitas rõõmsalt nendele, kes said kokku 11. Teekond Arvumaalt tagasi saigi alata.