13.05.2020

2+2 kehtib ka välikohvikus

Tallinna kesklinna söögikohad said linnaosavalitsuselt märgukirja, mis kutsub järgima kahemeetrise vahemaa nõuet ka välikohvikutes.

„Mõistame nii kohvikupidajaid kui nende kliente, kes tahaksid pärast piirangute leevendamist nautida kevadet vanalinna ilusatel väliterrassidel. Paraku kiputakse seejuures mõnikord unustama 2+2 reeglit ja selle järgimist on tulnud käia meelde tuletamas linnaametnikel ja politseinikel. Seetõttu saatsime toitlustusettevõtjatele märgukirja, kus juhime tähelepanu nende kohustustele,“ selgitas Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus. 

Kirjas viidatakse nõudele paigaldada välikohvikutes lauad ja toolid nii, et koos ei istuks üle kahe inimese (v.a perekonnad) ja igas istumiskohas oleks tagatud inimestel kahemeetrine vahe. Nõue on sätestatud linnaosavalitsusega sõlmitud linnarajatise kasutamise lepingus, rikkumine annab aluse leping lõpetada. 

Koos kirjaga saatis Kesklinna valitsus ettevõtjatele plakati (vt juuresolevat pilti), mis söögikohas väljapanduna aitab ohutusnõudeid ka klientidele meelde tuletada. Tallinna südalinnas tegutseb enam kui sada välikohvikut.

Uudise rubriigid: