11.02.2016

20. õpilasfirmade laat 13. veebruaril 2016 toob kokku ligi 200 õpilasfirmat

Kõiki huvilisi oodatakse külastama aegade suurimat Eesti õpilasfirmade laata Kristiine ja Rocca al Mare keskustes sellel laupäeval, 13. veebruaril kell 12 – 17.

Laadal osaleb ligi 200 õpilasfirmat, nende hulgas 13 Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmat, mis on moodustatud Eesti, Soome, Rootsi ja Läti õpilasfirmade koostöös, lisaks õpilasfirmad Türgist.

Õpilasfirmade tegevusvaldkond laieneb iga aastaga. Sel aastal on näiteks mitmeid õpilasettevõtteid, kes pakuvad põnevaid toidukaupu: tehakse kitsejäätist, pakutakse komplekti koduseks juustuvalmistamiseks, šokolaadilusikaid mõnusa kakao tegemiseks ja šokolaadimälumängu, vahendatakse talutooteid jm. Ka teenuseid on aasta-aastalt rohkem ja põnevamaid, näiteks vahendatakse Eesti disainerite tooteid, teatripileteid, jätkatakse mitmel aastal edukalt tegutsenud õpiabi teenusega, pakutakse mitmesuguseid koolitusi.
Laadal osalevate õpilasfirmade kataloogiga saate tutvuda aadressil  www.ja.ee/laat2016.

Õpilasfirmasid hindab laadal ettevõtjatest ja äriinimestest žürii. Auhindu antakse välja kokku 11 kategoorias, sealhulgas parima toote ja teenuse, innovatsiooni, müügitegevuse, stiilseima boksi ja rahvusvahelise tegevuse eest. Pidulik autasustamine on mõlemas keskuses kell 17.00 – 17.45.

Laat avatakse kell 12.00 Kristiine keskuses Apollo raamatupoe kõrval aatriumis ja Rocca al Mare keskuses keskmises aatriumis.
Rocca al Mare keskuses müüvad oma tooteid ja pakuvad teenuseid 85 õpilasfirmat, Kristiine keskuses on väljas 113 õpilasfirmat.

Tulge osa saama noorte ettevõtjate entusiasmist ja säravatest ideedest!

Eesti õpilasfirmade laata toetab ja Kesk-Läänemere õpilasfirmad toob laadale Interreg Central-Baltic programm Euroopa Regionaalarengu fondist.
Laata rahastavad Fast Track Education, Tallinna Ettevõtlusamet, SEB pank ning paljud eraannetajad. Aitäh!

Õpilasfirmadel on tänavu rekordaasta. Eesti põhi-, kesk- ja kutsekoolides tegutseb tänavu rohkem kui 280 õpilasfirmat, mis on 50 võrra mullusest enam. Rohkem kui 1000 noort saab riskivabalt ettevõtjaks olemist proovida. 

Info plakatil