07.01.2016

2015. aasta Tehnopoli Startup Inkubaatoris: 30 arenevat ja 3 edukalt väljunud iduettevõtet, enam kui pool miljonit eurot investeeringuid

Teaduspargi Tehnopol Staratup Inkubaator, kus aidatakse alustavatel tehnoloogiaettevõtetel teenus või toode turule tuua ning investoreid leida, lennutas 2015. aastal edukalt turule kolm iduettevõtet – Flydog Marine, LoQuiz ja Fututec.

Inkubaatori programmiga soovis liituda 84 ning 30 ettevõtet on hetkel programmis.

Inkubaatori juht Martin Goroško pidas möödunud aastat Startup Inkubaatorile oluliseks mitmel põhjusel: “Esmalt, oleme suurendanud maksimaalset ettevõtete arvu programmis ning saame nüüd kasvule aidata rohkemaid tehnoloogiapõhiseid idufirmasid. Teisalt, on meil tekkinud tugev side Eesti äriinglitega, mis aitab rohkem raha ettevõtetesse tuua ning seeläbi suurendada eksportivate idufirmade arvu.”

“Loomulikult on hea meel Startup Inkubaatori edulugude üle, kelleks 2015. aastal on mereseire poidega tegelev Flydog Marine, asukohapõhise mobiilimängu arendanud LoQuiz ning kinnisvara ettevõtetele haldustarkvara arendav Fututec. Kõik kolm ettevõtet jõudsid aastase programmi järel meie edukriteeriumini, milleks on stabiilne käive suurusjärgus 200 tuhat eurot aastas või erainvestorite raha kaasamine,“ lisas Goroško.

2015 aasta esimeses pooles sõlmiti koostöölepe Eesti Äriinglite Assotsatsiooniga EstBAN, mille eesmärgiks oli luua võimalused iduettevõtetele sobivate investorite leidmiseks. See koostöö on hästi käivitunud: „EstBAN liikmed on meie ettevõtteid nõustamas siis, kui päevakorral esmase investeeringu kaasamine. 2015. aastal investeeriti Startup Inkubaatori ettevõtetesse ligikaudu 550 tuhat eurot ja 80% investeeringutest on tehtud EstBAN liikmete kaasabil,“ selgitas Goroško.

Hetkel tugevad ja enim raha kaasanud ettevõtted Startup Inkubaatori programmis on kiireid pankadevahelisi rahaülekandeid võimaldav Transferfast, jalgrataste turvamärgistust ja rahvusvahelist andmebaasi pakkuv Bike ID, nohuravi vahendit arendav Capster ning tootmisefektiivsust tõstev tarkvara Global Reader.

Tehnopol Startup Inkubaatori programm on mõeldud alustavatele tehnoloogiaettevõtetele, kellel on eskaleeruv äriidee ning suur potentsiaal üleilmse turu vallutamiseks. Selleks läbivad nad aastase programmi, mille kestel kaasatakse suure tõenäosusega investeering ja jõutakse toote või teenusega turule. 30-st inkubaatoris olevast ettevõttest on ligi pooled IKT valdkonnast ning ülejäänud pooled tervise –ja rohetehnoloogia valdkondadest. Iduevõtteid on programmi kestel nõustamas 30 oma ala professionaali erinevatest valdkondadest, keda kaasatakse vastavates arenguetappides ning igale ettevõttele on ette nähtud 10 000 euro väärtuses nõustamist aastas. Lisaks korraldatakse igal aastal süvakoolitusi startup inkubaatori programmi läbivatele ettevõtetele, kui ka üldisemaid teemaüritusi ja seminare kogu startup kogukonna kokku toomiseks ja kogemuste vahetamiseks.
Martin-Goroško_Tehnopol-Startup-Inkubaatori-juht-300x200.jpg
Startup Inkubaatori programmile lisaks pakub Teaduspark Tehnopol koostöös TTÜ ja Swedbank´iga esimese töötava prototüübi ehitamiseks rahastust Prototron fondi alt, kuhu saab taotlusi esitada aastaringselt. Prototroni rahastuse saanud iduettevõtetele avaneb automaatselt võimalus edasi liikuda Startup Inkubaatorisse. Prototroni seni suurim edulugu on keeleõppeprogramm Lingvist, mis võimaldab võõrkeele omandada vähem kui 200 tunniga.

SA Tallinna Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis pakub kasvu- ja tegutsemiskeskkonda ning äriarendusteenuseid tehnoloogiaettevõtetele. Tehnopol toetab uute perspektiivsete tehnoloogiate kasutuselevõttu ja kiirendab tehnoloogiapõhiste ettevõtete arengut läbi Prototroni ja Startup Inkubaatori programmi ning IKT, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia valdkonna äriteenuste. Ärilinnak on pidevas arengus ning täna tegutseb siin ligi 200 kasvavat tehnoloogiaetevõtet, millele lisandub igal kuul uusi alustavaid startup ettevõtteid. Tehnopol asutati aastal 2003 Eesti Vabariigi, Tallinna Linna ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt.

Lisainfo:

Martin Goroško
Teaduspark Tehnopol Startup Inkubaatori juht
Tel: +372 56 800 228
Skype: martin_gorosko