10.05.2017

2017 aasta ,,Kevadnäitus” Tallinna Läänemere Lasteaias

Maikuu esimesel nädalal avati Tallinna Läänemere Lasteaias näitus Midrimaa Huvikooli kunstiringi laste töödest. Kunstiringi lapsi juhendab juba kaheksandat aastat Hedi Saar, kes on ka II kooliks valmistuva rühma õpetaja ning Läänemere Lasteaias töötanud 13 aastat.

Õpetaja Hedi II KEV 08.05.2017.jpgNäitusele koondatud tööde teemad on inspireeritud kevadistest tähtpäevadest – ülestõusmispühad, kevadpühad ja emadepäev, aga samuti loodusest ja laste endi loovusest. Lapsed on õpetaja Hedi käe all õppinud erinevaid tehnikaid - söejoonistust, veekindla markeri miksimist vesivärviga, kriitide ja õlipastellide kasutamist, habemeajamisvahu, pva liimi ja toiduvärvi kombineerimist. Palju kasutatakse kunstitegevustes lastega erinevaid tarbeesemeid ja jääkmaterjale, nagu vatipadjad, papptaldrikud, topsid, jäätisepulgad, aga samuti litrid, kangad, vill , templid, kujurlõikurid. Kord kuus toimuvad meisterdamise tunnid, kus on tehtud keraamikat, portselani maali, siidi maali ja kanga trükki.

Õpetaja Hedil jätkub uusi ja põnevaid ideid, mida lastega koos teha. Seda võib näha ka kunstitegevustes oma rühmas – laste tööde väljapanek on alati rikkalik ja mitmekesine.

Esmaspäeval 8. mail tehti märgviltimistehnikas seepe. Selle tehnika vahendite arsenalis on väiksem pesukauss, pesuseep, soe vesi ja villaloor. Töö käigus tekkis ohtralt ka seebivahtu, mistõttu oli tegevus lastele eriti meeltmööda. Kõigepealt mähiti pesuseebid korralikult villaloori sisse, siis kasteti seebid sooja vette ja hakati ettevaatlikult käte vahel villa vanutama seebi ümber, töö lõpptulemusena valmisid vahvad erivärvilised praktilised pesuvahendid.Laste tööd - märgviltimine 08.05.2017.jpg

Midrimaa Huvikooli kunstiringis õpib Hedi käe all 16 last, nendest 4 last on tema enda rühmast. Kõiki neid ühendab ja innustab koos käima sügavam huvi kunsti vastu.Õpetaja Hedi Midrimaa kunstinäitus mai 2017.jpg