03.07.2020

2019-2020 õppeaastal töötas Tallinna Tihase Lasteaias vabatahtlik noor Saksamaalt

Projekti European Solidarity in Action raames alustas 04.septembril 2019 Tallinna Tihase Lasteaias vabatahtliku teenistust Victoria Alina Schmidt Saksamaalt.

Vabatahtliku teenistuse raames olid Victoria Alina põhiülesanneteks toetada ja assisteerida õpetajaid tegevuste läbiviimisel nii rühmades kui õuealal, abistada lapsi erinevates tegevustes, riietumisel, puhkeajaks ettevalmistumisel ja personali laste ürituste organiseerimisel ning läbiviimisel nagu erinevad tähtpäevade kontserdid, laste peod; omandada suhtlemistasandil eesti keel.

Vabatahtliku teenistuse algul ei osanud Victoria eesti keelt, mistõttu suhtles ta lastega pigem mitteverbaalselt: nii suutis ta end väljendada selgemini. Ta oli imestunud kui hästi suutsid lapsed temaga suhelda vaatamata keelebarjäärile. Victoria eesmärk oli lastega eesti keeles suhelda ja teenistuse teiseks pooleks oli kuulda mitmeid eesti keelseid sõnu ja lauseid suhtlemisel lastega ja kolleegidega. Kuna Victoria oli saanud paari kuu jooksul erinevaid kogemusi tegevustes abistamisel, andsime talle võimaluse ka ise tegevusi osaliselt läbi viia. Victoria kasutas aktiivselt laste igapäevaelu kujundamisel erinevaid tegevuste ideid nagu tantsimine, küpsetamine, meisterdamine, algtasemel saksa keele õpetamine. Nii õpetas ta lastele oma emakeelt läbi laulude ja mängude, küpsetas koos lastega saksapäraseid jõuluküpsiseid ning nii mõnigi vahva idee valmis meisterdamistegevuste käigus.

Victoria koostas ka lastele toreda esitluse, milles tutvustas Saksamaad ja lavastas enda kirjutatud  nukuetenduse. Eriti uhke oli Victoria selle üle, et need mõlemad olid kirjutatud ja esitatud eesti keeles. Samuti tegi ta eriolukorra ajal lastele meisterdamise õppevideosid.

Victoria leiab, et elades teises riigis, selle riigi rahva keskel, saab kõige paremini õppida tundma selle maa kultuuri, traditsioone ja inimesi.

Tihase Lasteaia lapsed ja täiskasvanud rõõmustasid taas kord toreda koostöö üle vahva vabatahtliku noorega, sest iga vabatahtlikuga koos õpime me ise ka.

Aitäh, Victoriale!

Uudise rubriigid: