10.11.2018

2019. aastal ehitatakse valmis Priisle park ja Pae promenaad

Eile, 9. novembril toimunud Lasnamäe linnaosakogu erakorralisel koosolekul arutati 2019. aasta linna eelarve projekti. Linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski tutvustas järgmise aasta linna investeeringute plaani, milles räägitakse ka Lasnamäe oluliste objektide rahastamisest.

Linnaosa vanem märkis, et järgmise aasta eelarve on keskendunud piirkonna heakorrale ja allasutuste arendamisele. Lasnamäe kogu eelarve on ligikaudu 6,5 miljonit eurot, mis on 200 tuhande võrra rohkem kui 2018. aastal.

Järgmisel aastal ehitatakse kaasaegne ja linnakujunduslikult põnev Pae promenaad. Rekonstrueerimise käigus valmib uuel promenaadil nüüdisaegne ja säästlik valgustus, uus asfaltkate, puhkealad, pingid ja kahetasandiline haljastus puude ja põõsaste kujul.

Priisle elanike rõõmuks on eelarvest eraldatud vahendid Priisle pargi viimase etapi ehitamiseks. Jalgteede, aia-, lava-, laste- ja spordiväljakute ning muude pargielementide rajamiseks on ette nähtud ligi 1, 17 mln eurot.

Positiivne muutus ootab ka J. Smuuli ja Liikuri tänavate ristmikku. Nimelt kerkib sinna järgmisel aastal valgusfoor. "Pikaks veninud läbirääkimised, mida linnaosavalitsus pidas kommunaalametiga, on lõpuks vilja kandnud. Jalakäijate turvalisus on meie jaoks äärmiselt tähtis, valgusfoori paigaldus aga aitab ära hoida ohtlikke olukordi, " ütles Maria Jufereva-Skuratovski.

Ka P. Pinna tänava elanikel on põhjust kergendatult ohata – lõpuks on kvartalisiseste teede remondi järg jõudmas ka nende siseõuedesse. Korda peab saama ka Varraku sild.

Uuel aastal algavad ka teiste suurobjektide projekteerimistööd. Linna eelarvest rahastatakse Lasnamäe Sotsiaalkeskuse juurdeehituse, piirkonna esimese munitsipaal tervisekeskuse ning Lasnamäe Põhikooli tervikrenoveerimise projekteerimistööga. Viimases asub ka Lasnamäe Lastekeskus. Uue ilme saab ka Lasnamäe Spordikompleks, mille fassaadi renoveerimiseks on eraldatud 120 tuhat eurot.

2019. aastal jätkab end toimeka projektina näidanud korteriühistute lepituskomisjon.

"Järgmise aasta eelarve koostamisel on võetud arvesse peaaegu kõik linnaosavalitsuse soovid. Need objektid on äärmiselt olulised elukeskkonna parandamiseks linnaosas, " lisas Lasnamäe vanem Maria Jufereva-Skuratovski.

Lasnamäe linnaosakogu kiitis heaks 2019. aasta linnaeelarve vastavalt kohaliku omavalitsuse finantsjuhtimise seadusele.

Uudise rubriigid: