12.05.2021

204 pinki saab Nõmmel puhtaks

Nõmmel toimub vilgas linnaruumi korrastamine, puhastatakse bussipeatustes, parkides ja terviseradade ääres paiknevaid pinke. Kokku saab puhtaks 204 pinki, millest 77 kaetakse uuesti ilmastikukindla õliga.

„Oleme sellel aastal tublisti korrastanud avalikus ruumis asuvat linnamööblit. Ikka selleks, et luua värskes õhus puhkamiseks ja looduses viibimiseks paremad võimalused kõigile vanusegruppidele,“ rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. „Töö käigus lisati 10 uut pinki ja 17 olemasolevat vahetati välja, sealhulgas ka kolm Nõmme linnapeade mälestuspinki.“

Linnamööbli korrastamise raames puhastati 204 pinki ja õlitatakse 77. Õlitamine on viibinud kehvade ilmastikuolude tõttu, kuid tööd lõpetatakse eeldatavasti 17. maiks.

Välja vahetati 30 amortiseerunud prügikasti ja lisati kolme uude asukohta. „Uued prügikastid on hästi vastu võetud, kahjuks ka sodijate poolt. Kokku on eemaldatud grafitit peaaegu 30 prügikastilt ja 20 pingilt, mitmel juhul korduvalt,“ tõi Šillis välja muresid avaliku linnaruumi hoolduses. 

Lemmikloomaga jalutajatele lisati 8 ekskremendikasti, mis on varustatud kilekottidega väljaheidete korjamiseks.

Foto allkiri: Nõmme metsaalune, Sütiste trepi juures prügikast, mis on endiselt sodijate „lemmik“ iganädalaselt.

Uudise rubriigid: