06.05.2019

211 last ja 57 õpetajat külastasid Nutikuul Kullatera lasteaeda

Kui kahel eelmisel õppeaastal on kullaterad ise Nutikuul lasteaedu külastanud, siis sellel aastal kutsus Kullatera lasteaed kõik robootika huvilised enda juurde Roboaeda. Kokku tegid meie tublid õpetajad 25 põnevat tegevust lastele ja 4 vahendite koolitust õpetajatele. Nutikuu üritustel osales rekordiliselt 211 last ning 57 õpetajat kolmekümnest erinevast Tallinna lasteaiast.

Innovatsioonikeskuses Roboaed said lapsed otsida detektoritega varandust, uurida mikroskoobiga liivakristalle, putukaid, pilte ja muud põnevat. Salvestavatelt lõksudelt kostsid loomahääled, mis tuli kokku panna sobivate piltidega ning Ozobotile tuli kirjutada õiged koodid, et jõuaks punktist A punkti B. Lisaks sai proovida, kuidas töötab Sphero robotpall või käsiraadiosaatjad. Kui aega üle, tutvusime veel muude põnevate robotitega, mis Roboaias olemas.

Nutikates tegevustes said lapsed lisaks Ozobotile proovida kätt Sphero robotpalli, Dashi või Blue - Boti juhtimisel ja programmeerimisel.

Õpetajate koolitusel oli kõige suurem huvi haridusrobot Dashi ja Doti vastu, kuid põnevust ja positiivseid emotsioone jagus ka Ozoboti ja Blue – Boti koolitustele.

Sära silmadesse ja põnevust päevadesse jätkus nii väikestele kui suurtele.Suur – suur aitäh kõikidele osalejatele ja ikka nutikate kohtumiseni Kullatera Roboaias!

Koostas: Piret Määr, Tallinna Kullatera Lasteaia juhataja

Uudise rubriigid: