22.09.2021

24.09.21 Teabepäev väikelastele

Tondiraba pargis toimub liiklusohutuse teabepäev väikelastele 

 

Reedel, 24. septembril algusega kell 16.30 hiljuti avatud Tondiraba pargis toimub eeskätt väikelastele liiklusohutusalane teabepäev, mille käigus saavad lapsed õppida ohutut liiklemist linnaruumis. 

 

„Liiklusohutuse alane teadlikkus on oluline igas vanuses ning muidugi selle õppimine peab algama maast madalast. Selleks korraldame teabepäeva, millest on oodatud osa võtma algklassides õppivad ja väiksemad lapsed, kes saavad mängulises vormis olulisi teadmisi. Tondiraba pargis on olemas spetsiaalselt liiklusohutuse harjutamiseks mõeldud liikluslinnak ning reedene sündmus on hea põhjus seda ja kogu parki külastada,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Anu Aus.

 

Transpordiameti töötoas saab katsetada, kuidas väikesel kiirusel hallata elektritõukeratast ning millele sellega sõites tähelepanu pöörata. Politsei jagab nõuandeid turvaliseks liiklemiseks rattaga, räägib turvavarustuse olulisusest (tehakse kiivrikatset) ning on võimalik testida nii oma liiklusalaseid teadmisi, kui praktilisi oskusi vigurrajal. Osalejad saavad auhindu. Munitsipaalpolitsei ja linnaosavalitsuse esindajad tutvustavad nii väikestele kui ka suurtele liiklusmärke, ohutu teeületuse põhitõdesid ning rõhutavad helkuri kandmise vajalikkust. 

 

Lasnamäe linnaosavalitsus korraldab liiklusohutusalast teabepäeva koostöös Ida-Harju politseijaoskonna, Transpordiameti ennetustöö osakonna ja Munitsipaalpolitseiga.

 

Suve lõpus avatud Tondiraba pargis toimub ka teisi eri vanuses spordi harrastajatele suunatud trenne ja tegevusi. Oktoobri lõpuni reedeti kl 16.00-17.30 toimub tõukeratta street style sõitmise treening, laupäeviti kl 14.00-15.30 Pumptrack’i töötuba ning pühapäeviti kl 14.00-15.30 toimub tõukeratta/rula/BMX’i park style sõitmise treening. 

 

Lisaks on igal pühapäeval Tondiraba pargis kohapeal olemas Eesti üks tuntuim kulturist ja treener Ott Kiivikas, kes õpetab õigesti kasutama parki paigaldatud trenažööre ning viib läbi ringtrenni, mis sobib erinevas eas inimestele. Treeningud toimuvad kuni 31. oktoobrini kell 14.00-15.30 (10. oktoobril treeningut ei toimu). Trennid toimuvad korvpalliväljaku kõrval asuvas jõulinnakus.

 

Rohkem infot pargis toimuvate ürituste kohta leiab Tondiraba pargi Facebook’i lehelt.

 

Lisainfo: Anu Aus, Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja, tel 5666 8775.

Foto: Pealinn