25.04.2018

25. aprillil toimus Uue Maailma laulu- ja tantsupäev

Uue Maailma laulu- ja tantsupäev toimus käesoleval õppeaastal ühtejärge juba neljandat aastat ning sellel õppeaastal 25. aprillil. Kokku said nelja lasteaia kõige vanemad lapsed: Tallinna Endla Lasteaia, Tallinna Rõõmutarekese Lasteaia, Tallinna Virmalise Lasteaia ning esimest korda liitusid meiega ka Tallinna Magdaleena Lasteaia lapsed.

Seekordne tantsupäev oli igati eriline, kuna oli, mida tähistada; EV100, alushariduse andmisest Tallinnas 100 aastat ning Euroopa kultuuripärandi aastat.

Korraldajad kohtusid juba jaanuaris, et teha esmased ettevalmistused. Tantsupäeva korraldamise üheks suurimaks ettevõtmiseks sai Virmalise Lasteaia lapsevanemate, lähikondsete ja õpetajate käsitööprojekt, mille raames valmisid kõikidele lastele arhailiste tikanditega rinnamärgid. Rinnamärkide valmistamisele eelnes lapsevanemate käsitööõhtu. Seal selgitas Virmalise lasteaia arendusjuht Marju Moor prosside tikkimise põhimõtteid. Tikkimisel kasutati ainult nelja põhivärvust ning kuna arhailise tikandi mustril on alati mingi tähendus, siis sai ka sellest räägitud. Lisaks meie lapsevanematele aitasid märke tikkida meie armsate partnerlasteaedade esindajad.  Kokku valmis nobedate näppude vahel 100 rinnamärki, millega andsime oma panuse EV100 tähistamisele.

 Laulu- ja tantsupeo kava koosnes mais toimuva ülelinnalise tantsupäeva ja juunis toimuva laulupeo repertuaarist, lisaks lasteaedade laulud. Aga alustuseks toimus ka üks laulumäng, et esinejad natuke üksteisega tuttavamaks saaksid. Tantsude eestvedajaks oli Virmalise Lasteaia maskott Vimmel. Tema juhtimisel tantsisid lapsed näiteks “Kaerajaani”, “Ei pärmiga, ei lärmiga”, “Sabatantsu”. Tantsiti ja lauldi nii iseendale, kaaslastele kui ka uutele sõpradele.

 Loomulikult kuulus ühe peo juurde ka pidulaud, et kõiki osalejaid pärast hoogsat tantsimist ja laulmist pisut turgutada.

Kogukonna toel ja panustamisel hakkab Virmalise Lasteaia traditsiooniline laulu- ja tantsupäev meie aastaringis üha omasemaks saama ning järgmisel aastal tähistame juba viiendat Uue Maailma laulu- ja tantsupäeva.

DSC00976.JPGDSC01006.JPG

DSC01036.JPG