06.11.2019

266 tuhat eurot maksnud Lasnamäe Tuha tänava remont on lõppenud

Lasnamäel asuva Tuha tn taastusremonttööd on lõppenud ja tänav avatud kõikidele liiklejatele. Üle 266 tuhande euro maksnud töödega rajati 60 parkimiskohta ning muudeti liiklus sujuvamaks autodele ning ohutumaks jalakäiatele.

Tänaseks on Tuha tänavale paigaldatud LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus, mõlemale poole tänavat on rajatud kõnniteed ja tähistatud ülekäigurajad koos spetsiaalse valgustusega. Vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks paigaldati ülekäiguradade ette braikivid. Liikluse rahustamiseks muudeti Tuha tn ja Sikupilli tn ristmik kitsamaks.

„Tuha tänav asub piirkonnas, kus on palju kortermaju, paiknevad lasteaiad ja koolid, mistõttu oli eriti oluline tagada jalakäijate ohutus,“  rääkis Lasnamäe linnaosa vanem Andres Vään. Ta lisas, et oluline oli ka märgistatud parkimiskohtade loomine.

Kogu Tuha tänava ulatuses rajati paaritute numbritega majade poolsele küljele pikiparkimise ala 34 sõidukile, mis liigendati ohutussaartega. Tuha tn 3 ja 3f kinnistu esisele alale rajati 26 kohaline parkla.

Tööde käigus uuendati olemasolev 240 m pikkune ja 3,25 m laiune sõidutee asfaltbetoonkate ja teekattemärgitus, vahetati välja äärekivid  ja kaevupäised.

Taastusremonttöid teostas Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel InfraRoad OÜ.

 IMG_6377.JPG

Uudise rubriigid: