18.11.2020

3.a ja 4.a õppekäik Ubari maastikukaitsealale

3.a ja 4.a klassid käisid reedel, 13. novembril õppekäigul Ubari maastikukaitsealal. Lastega olid kaasas õpetajad Eve Reisalu, Birgit Sagar, Liis Veske ja Ave Loigu.

Õppisime maastikul liikumist, olulisi tõdesid metsas toime tulekuks. Lihtsalt on vaja olla väga tähelepanelik ja vaikne, et kuulda kaugelt kostuvaid hääli, kas autosid sõitmas, traktorit kusagil eemal tööd müttamas, kuke kiremist või koera haukumist või ka leida metsalank, mille juurest roobastee viib kindlasti suurema teeni, kust väljapääsu leida. Kui olla väikese grupiga metsas, siis tuleb alati koos olla, mitte jätta kedagi üksi hätta. Meie giid Anti õpetas ka männipuud kasutama kõlapuuna, et mitte enda häält koormata, vaid oskuslikult puu tüve pihta lüües kaugele kuuldavat heli tekitada. Õppisime samas, kuidas ehitada metsaonni kättesaadavatest looduslikest materjalidest, juhul kui peaks pimedas metsa eksima. Puhkepausil püstkojas maitsesime, kuidas ämbri sees otse lõkkel metsataimedest keedetud tee hea meki ja sooja tunde andis. Saime teada, kuidas häälitsevad põder, rebane, jänes. Nägime jahimehe enda tehtud fotosid piirkonnas pesitsevatest karudest ja ilvesest, tutvusime mägra linnakuga.

Õppepäeva lõpetuseks viis buss meid Valkna forelli puhkekohta, kus meile perenaine köetud kamina paistel maitsva lõunasöögi pakkus.

Tänud Tallinna Looduskaitse Seltsile õppepäeva eest.

Vaata pilte õppekäigust siit.

Uudise rubriigid: