17.04.2013

4. klass külastas Riigikogu

4. klass käis teisipäeval, 16. aprillil Riigikogus. Alustuseks läbisime põnevust tekitanud turvakontrolli, mis meenutas paljudele lennujaama. Jõudnud Riigikogu territooriumile, suundusime esmalt Pika Hermanni torni. Oli tuuline ja päris vilu, kuid ülevalt tornist avanes suurepärane vaade linnale. Esimesena otsisime üles ka oma koolimaja, mis meile kenasti kätte paistis.


Giid Archibald-Stiwan näitas meile Riigikogu maketti ja tutvustas arhitektuurilisi iseärasusi. Giid rääkis, et omal ajal oli meie parlamendihoone väga moodne ning maailmas ainulaadne. Esimese hoonena Tallinnas projekteeriti Riigikogu hoonesse elektrivalgustus. Läbivaks kujundiks olid Riigikogus kolmnurgad ja sakid. Kuna ka meie koolimaja on projekteeritud Herbert Johansoni poolt ning ka meie kooli kujunduses on näha palju kolmnurki ning sarnaseid aknaid, siis tuli see kõik meile kaunis tuttav ette. Giidi saatel käisime Riigikogu istungitesaali ajakirjanike rõdul, kus saime ka küsimusi esitada.


Siis kohtusime aga Riigikogu liikme ja IRL fraktsiooni esimehe Kaia Ivaga, kes osutus meie õpetaja matemaatikaõpetajaks! Kaia Iva näitas meile Riigikogu suurt saali, selgitas parlamendiliikmete töö üksikasju, tutvustas saadikute tööd ja näitas, kus Riigikogu juhatus, ministrid ja president istuvad.

Ühes koridoris oli põnev koht, mis meenutas meile Sangaste lossi: kui seista võlvja laega halli ühes nurgas ja seal midagi sosistada, oli kõik kosta halli vastasnurgas. See oli lahe! Kaia Iva sõnul näitas see akustiline trikk, et Riigikogus toimuv on avalik ja saladusi seal olla ei saa.

Oli väga huvitav ja tore käik. Aitäh võõrustajatele!

Marcos: Pika Hermanni tornist nägime kogu Tallinna linna. See oli nii võimas minu meelest!
Ralf: Riigikogus meeldis mulle Pika Hermanni torn ja näha ja kuulda, et Riigikogus ei jää midagi saladuseks! Oli väga tore päev!

Ingvar: Riigikogusse sisenedes oli nagu lennujaama kontroll! Kokkuvõtteks: minge ka Riigikokku!
Kretel: Giid rääkis, et Riigikogu majas on näha palju kolmnurki.

Jaan Joonas: Riigikogus oli põnev ja Pika Hermanni tornis oli natuke hirmus, sest see oli nii kõrge. Ja me nägime õpetaja Triinu õpetajat!

Inge-Liis: ühel pildil, mis ma nägin, oli Konstantin Päts, kes oli Eesti esimene president.

Georg: üks giid viis meid Pika Hermanni torni, teine giid näitas meile Riigikogu maketti ja maja. Siis saime kolmanda giidi, kes oli meie õpetaja õpetaja! Riigikogu suures saalis me saime olla ajakirjanike rõdul ja istuda Riigikogu liikmete toolide peal. Ja siis me läksime veel õpetaja õpetaja kabinetti.

Helena: Riigikogu suur saal oli põnev! Lühidalt: see oli tore päev!

4. klass

 

Vaata pilte Riigikogu külastamisest siit.