10.10.2014

5. klassid külastasid KUMU

Vihmamärjal pilvisel sügispäeval,  8. oktoobril külastasid 5.a ja 5.b klass Eesti Kunstimuuseumi (KUMU), osalesid haridusprogrammis „Maali lainel“ ning vaatasid muinasjutulist näitust „Merike Estna ja mina kui maal“.

Alustuseks saadi teada, kuidas muuseumis käituda ning miks nii on vajalik.

Töötoas ehk ateljees sai igaüks panna oma maal lainetena liikuma, kasutades selleks värve ning habemeajamisvahtu. Trükkimisel  tulid kõigil ilusad ning huvitavad tulemused.

Õpilased said teada, mis on maal veel peale seinal pildiks olemise, et maal saab üle ääre või piiride minna, liikuda, et ta saab jalutama minna, et tema sees saab olla, teda saab selga panna või saab teda süüa ning juua, et ta muutub pimedas helendavalt ruumiliseks, et 2D asemel võib maal olla nii 3D kui ka 4D-na, olla koos helikunstiga. Nähti võimalusi, kuidas maaliga teha tänapäeval olulist. Tutvuti abstraktse maaliga, arutleti, mis on maali plussid ja miinused.

Õpilased said esitada palju neid huvitavaid küsimusi. Arutleti  kunsti kui nähtuse üle ning imestati, kuidas on võimalik lihtsalt igapäevaste vahenditega kunsti  teha. Isegi ilma, et oskaks joonistada. Näiteks elusa seaga porisel pinnal, hambapastaga käterätikul või bensiiniloiguga. Üheskoos mõeldi  kunsti kui sõnumi edasiandja rolli üle. Nii mõndagi asja sai vaadata läbi huumori.

Kui muuseumikülastus oli lõppenud, särasid laste silmad ning oli näha, et näitus oli neil käed nähtud tegemiste järele kibelema pannud ning  mõtted peas lahti liigutanud, mis iseenesest ongi kunsti ülesanne.

õpetaja Ingrid Prass

Vaata pilte siit.