05.10.2017

60+ festival jätkus täna Tallinna päevaga

Tallinnas, Salme kultuurikeskuses jätkus täna kaks päeva kestev 60+ festival, mis tänavu kulges juhtmõtte all „Jagades teadmisi, ühendame põlvkondi“ Täna oli festivalil Tallinna päev.

Päeva avas Tallinna abilinnapea Merike Martinson, kel oli rõõm tõdeda, et Tallinna eakad on väga aktiivsed. „Kõigis linnaosades on väga palju eakatele mõeldud üritusi, kus on ka palju osalejaid. Suurepäraseks näiteks on suvised memme-taadi päevad, kus linnosade seeniortaidlejate poolt moodustatud avarongkäik on ikka väga pikk. Tallinn on sel sügisel avamas ka mitmeid keskusi, mis mõeldud eakatele. Peagi avame Haabersti sotsiaalkeskuse ning  mäluhäiretega eakatele mõeldud sotsiaalkeskuse filiaali ruumid aadressil Raua tänav 1. Iru hooldekodusse hakatakse rajama õendushoolduskeskust, kus patsientideks on ööpäevaringset hooldust vajavad inimesed. Mustamäel avame varsti uue tervisekeskuse. Üks linnavalitsuse eesmärkidest on muuta Tallinn aina ligipääsetavamaks puudega inimestele. Tallinna linna üks prioriteetidest on kindlasti toetada 60+ rahva tegutsemistahet ning aidata neid, kes kõrvalist abi vajavad“, kõneles abilinnapea.

Tallinna päeval esines tervitussõnavõttudega Kristiine linnaosa vanem Vadim Belobrovtsev. Eakate Nõukogu tegemistest Põhja-Tallinnas rääkis linnaosa vanem Raimond Kaljulaid. Tallinna Kesklinna valitsuse uut päevakeskust tutvustas tervisedenduse peaspetsialist Terje Vonbret. Tutvustati ka Mustamäe linnaosa. Esinesid linnaosade taidluskollektiivid

Autasustati ka konkursi „Aastad täis sära ja väärikust“ laureaate. Konkursi žüriisse kuulus ka Tallinna abilinnapea Merike Martinson. Tallinlastest pälvisid konkursil elutöö auhinna sotsiaaltööalase kõrghariduse looja ja edendaja taasiseseisvunud Eestis Taimi Tulva ning Õie Arusoo, kes on ETV saate „Osoon“ toimetaja selle esimesest saatest 1993.aastal. Eriauhinna „Eakate elu peegeldaja“ sai Ülle Karu, kes on ligi 30 aastat teinud Vikerraadios Õnnesoovisaadet ning Eha Topolev, kes on MTÜ Inkotuba juhataja. Tema pälvis eripreemia eakate festivali käimalükkamise eest. Kategoorias „Tegu eakale“ pälvis tiitli Tallinna Haabersti klubi Keskpäev eestvedaja Aare Metsjärv.

Juba 8. korda toimuv 60+ festivaliga tähistati ühtlasi ka eakate päeva, mis kalendri järgi oli 1. oktoobril. Tallinna linnavalitsus toetas festivali 22 000 euroga.

 

 

 

Uudise rubriigid: