20.05.2019

800-aastane Tallinn valmistub vanalinna päevadeks

30. maist kuni 2. juunini muutub Tallinna vanalinn suureks festivalilavaks, sest toimuvad linna juubeliaastale pühendatud 38. vanalinna päevad.

„Meie seekordsete vanalinna päevade teema seostub mõistagi 800 aasta möödumisega Tallinna kirjalikust esmamainimisest Henriku Liivimaa kroonikas ja sestap toimub ka tänavune festival pealkirja all „Tallinn 800 – linna sünd“. Seejuures ei märgi Taani aeg meie linna jaoks lihtsalt üht ajalooperioodi, vaid euroopaliku ajaloo algust nii Tallinnas kui terves Eestis. Võtkem või kristlikud väärtused kui meie komberuumi lahutamatu osa, keskaegne vanalinn Tallinna olulisima visiitkaardina, kestev püüd Põhjamaade poole. Kusjuures pole ainult teised riigid mänginud olulist rolli meie ajaloos, vaid ka Eestil on terve Euroopa jaoks olnud täita oma roll,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

Neli päeva vältav festivaliprogramm pakub midagi igale maitsele; selles on oma koht nii ajalool kui nüüdiskultuuril, muusikal, sõna- ja kujutaval kunstil. 

„Juba avaõhtu 30. mail Raekoja platsil elustab 800 aasta taguse Dannebrogi legendi, aga samas loob meeleolu ka üks meie praeguse aja tippansambleid Ewert and Two Dragons. Vanalinna päevade lõpuetendus toimub aga sootuks üllatavas paigas – Snelli tiigil. Kavas on huvitavaid arutelusid Vanalinna Avatud Akadeemias ja põnevaid tutvumiskäike, kus minevik on ikka kõrvu tänasega. Kogu 38. korda toimuva festivali kava on vaheldusrikas ja erinevaid huvisid arvestav,“ lubas vanalinna päevade peakorraldaja Anne Velt. 

Festivali programm kolmes keeles on juba saadaval – huvilised leiavad selle Kesklinna valitsusest Nunne 18 või Hopneri majast Raekoja plats 18, edaspidi ka vanalinna turismiinfopunktist ning vanalinna päevade ajal infotelgist Raekoja platsil ja Harju tänaval. Programmiga on võimalik tutvuda ka vanalinnapaevad.ee/programm2019/ lehel.

Uudise rubriigid: