23.10.2020

9Ѣ FEST tähistab Georg Otsa sajandat sünniaastapäeva kontserdiga

Laupäeval, 24. oktoobril kell 18.00 saab Vene Kultuurikeskuses kuulata Georg Otsa 100. sünniaastapäevale pühendatud kontserti „Georg Ots ja vene muusika”, mis leiab aset vene kultuuri linnafestivali 9Ѣ FEST raames.

„Kontserdiga soovime avaldada austust suurele artistile, kelle panus Eesti kultuuri arendamisse on mõõtmatu. Georg Ots andis jõulise impulsi vene muusikakultuuri, sealhulgas ka pop-muusika, arendamisse,” ütles kontserdi eestvedaja ja korraldaja Eduard Toman.

Ta tõdes, et praeguse aja noored ei pruugi Georg Otsa nime teada, mistõttu on oluline hoida tema mälestust ning aidata kaasa Eesti tuntuima lüürilise baritoni loomingu edendamisele. „Georg Otsa loomingule pühendatud kontsert pakub kuulajatele väärtuslikku repertuaari. See on meie pärand ning me peame seda hoidma ja säilitama. Eesseisva kontserdi eripäraks on see, et vene kultuuri linnafestivali raames ja Vene Kultuurikeskuse ruumides püüdsime keskenduda just Georg Otsa vene repertuaarile,“ sõnas Toman. „Aastal 1949 lavastati Rahvusooperis Estonia esmakordselt Pjotr Tšaikovski ooperit „Jevgeni Onegin“, kus Onegini aariat laulis Georg Ots. Selle aariaga käis maestro ligi 30 turneel. Georg Otsa repertuaaris oli palju teisigi vene aariaid, laule ja romansse, mida maestro väga armastas. Onegini stseeni Tšaikovski ooperist ning Deemoni partiid Rubinsteini teosest tema esituses peetakse aga teedrajavaks.“  

Vene kultuurikeskuses toimuval kontserdil kõlavad tuntud ooperiaariad ning vene heliloojate teosed ja romansid Georg Otsa repertuaarist, mida esitavad Vene filharmoonia seltsi solistid Pavlo Balakin, Aleksander Nekrassov, Vjatšeslav Reznitšenko, Toomas Kuter ja Vladimir Ignatov.

Sissepääs kontserdile on tasuta, eelregistreerimine pole vajalik. Üritus toimub kõiki ohutusnõudeid järgides, osalejatele antakse kaitsemaskid ning olemas on desovahendeid. Saalis hoitakse suuremat distantsi.

Vene kultuuri linnafestivali korraldab Tallinn juba neljandat korda. Aastal 2013 toimus festival VDRUG ja 2016. aastal ОпѢ FEST. Aastal 2018 kandis üritus Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul nimetust 100Ѣ FEST ning tänavu toimub 9Ѣ FEST. Aasta 2020 on digikultuuriaasta, mis mõjutab oluliselt nii haridust, kaasaegse kultuuri arengut kui ka kultuuripärandi säilimist ja arengut. E-riigi võimalusi kasutades korraldatakse Eestis vernissaaže ja festivale.

Foto pärineb Vene Kultuurikeskuse kodulehelt

   

Uudise rubriigid: