26.04.2021

98 aastat tagasi liideti Pääsküla Nõmmega

Täna, 26. aprillil möödub 98. aastat Nõmme asumipiiride täpsustamisest, millega seoses liideti Pääsküla piirkond Nõmmega.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillisi sõnul on Pääsküla areng olnud käsikäes kogukonna vajadustega. „Hea meel on tõdeda, et lisaks Pääsküla põhikoolile tegutseb Pääskülas aktiivselt ka noortekeskus, mis on kohalike noorte seas hinnatud paik. Keskuses on noortele loodud võimalused ennast mitmekülgselt arendada ja tegeleda oma hobidega. Seal tegutseb ka Tallinna ainuke siseskatepark,“ rääkis Šillis.

„Nõmmet võime julgelt nimetada Tallinna kopsudeks tänu männimetsadele ja rabadele, mis ääristavad piirkonda. 2013. aastal kaitse alla võetud Pääsküla rabas asuvad matkarajad on linlaste seas populaarsed ning nädalavahetustel on piirkonnas rohkelt looduses puhkajaid ja harrastussportlasi. Kui 2020. aastal said uuendatud Pääsküla raba skeemid, kaardid ja teeviidad, siis tänavu läbib uuenduskuuri ka laudtee ja sillad. Soovime, et edaspidi saaks rabas mugavalt liigelda nii lapsevankri, rulatoori kui ka ratastooliga,“ selgitas Šillis.

Pääsküla raba- ja laudteede ning sildade rekonstrueerimiseks on Tallinna eelarves selleks ette nähtud 300 000 eurot.

 

Foto: 2020. aastal valmis Nõmme Noortekeskuse välisseina supergraafika, mille autoriteks on noored kunstnikud Vahur Agari ja Helena Hanni.

Foto autor: Mats Õun

 

Uudise rubriigid: