16.07.2017

Aas: Merepäevad on aastatega kasvanud, tänavu lisandus uus sadam

Laupäeval said pealinna erinevates sadamates alguse Tallinna merepäevad.

Merepäevad avanud Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa sõnul teeb talle rõõmu, et merepidu iga aastaga aina suureneb. «Merepäevad on aastast aastasse kasvanud ja rõõm on tõdeda, et ka tänavu on merepeoga lisandunud uus sadam,» lausus Aas. Nimelt on Tallinna merepäevade programmiga liitunud Haven Kakumäe.

Kõige enam ootab Aas pealinna aga The Tall Ships Races purjeregatti. «Nii palju purjelaevu ei ole Tallinna merepäevadel varem olnud,» rääkis Aas. Suured purjelaevad saabuvad pealinna sadamatesse esmaspäeva, 17. juuli hommikul, kaugemad külalised on Tallinna tulemas Brasiiliast, Omaanist ja Bulgaariast.

Tallinna merepäevade sündmusi leiab nelja päeva jooksul viiest sadamast: Vanasadam ja Lennusadam ning partnersadamatena Haven Kakumäe, Noblessneri sadam ning Pirita jahisadam. Tegevusi jagub ka Kalasadamasse.

Tallinna merepäevad 2017 korraldajad on Tallinna linn, Tallinna Kultuuriamet, Tallinna Sadam, Lennusadam. Kaaskorraldajad on STA Estonia, Haven Kakumäe sadam, Noblessneri jahisadam, Pirita Linnaosavalitsus, Pirita jahisadam. Festivali toetavad Tallinna Sadam, Alfons Hakans, Balbiino, ABC Motors.