29.11.2018

Aas: tulevikulinnad kaasavad inimesi veelgi enam otsustamisse

Tallinna linnapea Taavi Aas kirjutas täna koos enam kui 145 Euroopa suurlinna juhiga alla deklaratsioonile, milles kinnitatakse vajadust kaasata linnaelanikke senisest enam tulevikuotsuste langetamisse.

Eile alguse saanud Euroopa suurlinnade liidu EUROCITIES aastakonverentsil „Loovad konkurentsivõimelised linnad“ on Aasa sõnul peamine rõhk sellel, kuidas saaks linnades kultuuri kaudu paremini ühendada erinevaid kogukondi ja muuta tõhusamaks erinevate sotsiaalsete gruppide omavahelist suhtlemist.

„Täna alla kirjutatud deklaratsioonis rõhutatakse vajadust kaasata senisest veelgi enam elanikke meie ühist tulevikku puudutavasse aruteludesse,“ ütles Aas. „Üheskoos tunnistatakse, et kõik linnad on püüdnud loova mõtlemise ja sotsiaalse innovatsiooni kaudu katsetada erinevaid osalusdemokraatia vorme, et pakkuda sellega tuge traditsioonilisele esindusdemokraatiale.“ Seda eriti näiteks kliimamuutuste teemal, aga ka sotsiaalse sidususe, elamumajanduse ja tööhõive puhul, lisas Aas.

 EUROCITIES on suurim ja mõjuvõimsaim Euroopa suurlinnu ühendav organisatsioon, kuhu kuulub üle 145 linna. Tallinn on EUROCITIES liige alates 1998. aastast ning valiti 2017. aastal  organisatsiooni juhatusse. Tallinn valiti ka 2019.a. mais toimuva EUROCITIES koostööplatvormi korraldajaks.