31.12.2021

Aastavahetuse ilutulestikke saab nautida mitmes eri paigas

Tallinn korraldab teist aastat järjest aastavahetuse ilutulestikke mitmes eri paigas, et need oleksid võimalikult hajutatud ja turvalised. Ühtlasi kutsuvad Tallinna linnavalitsus ja Eesti Loomakaitse Selts linlasi loobuma eraviisilistest ilutulestikest ja saama osa linna korraldatud ohututest saluutidest.

Tallinna kuues linnaosas korraldatakse kokku seitse ilutulestikku, nii et iga inimene saab seda nautida mõnes meelepärases paigas oma kodu lähedal.

Kesklinnas toimub ilutulestik Reidi teel Inglirannas, kus on piisavalt suur ala, et tagada pealtvaatajate hajutatus ja samas ka suurepärane vaade. Tuleetendust saab turvaliselt jälgida kogu rannapromenaadi ulatuses ja kaugemaltki – selge ilmaga on see nähtav südalinnast Piritani, häid vaateid pakuvad veel näiteks Lasnamäe paeklint ja Lauluväljak. Lisandväärtust annab vaatemängule meri, mis on tulevärgile suurepäraseks taustaks.

Linna kõrgeim saluut leiab aset Pirital, kus see lastakse õhku 175 meetri kõrguselt Tallinna Teletornist. Tulemäng on hästi nähtav nii Pirital, Lasnamäel kui ka Kesklinnas, seda saab jälgida näiteks rannast, Vabaõhukooli teelt ja Ecolandi juurest Mähel.

Lasnamäel korraldatakse kaks ilutulestikku, üks neist Kotka kaubanduskeskuse juures ja teine Tondiloo pargis. Kotka kaubanduskeskuse platsil toimuvat on kõige mugavam jälgida kultuurikeskuse Lindakivi tagant ja Laagna tee sildadelt. Tondiloo pargi idaosa etendust saab imetleda pargist ja Linnamäe tee Maxima XXX kaupluse kõrval asuvalt platsilt.

Haaberstis korraldatakse ilutulestik traditsiooniliselt Õismäe tiigi ääres, Mustamäel Parditiigi ääres ning Põhja-Tallinnas Stroomi rannas. Kristiinel ja Nõmmel ilutulestikke ei tehta.

Turvalisust ja hajutatust aitavad linnaosade korraldatud ilutulestikel tagada munitsipaalpolitsei ametnikud ja koostööd tehakse ka turvafirmadega. Korraldajad hoolitsevad sellegi eest, et ilutulestikest jäänud praht saaks platsidelt koristatud.   

Loomasõbraliku aastavahetusega saab ühineda siin: http://shorturl.at/lFHQ2

   

Uudise rubriigid: