16.12.2020

Aastavahetuse ilutulestikku tehakse Inglirannas

Kesklinna valitsuse korraldatavale tuleetendusele aastavahetusel Inglirannas saab kaasa elada kogu rannapromenaadi ulatuses ja mujaltki pealinnast.

„Ingliranna valisime ilutulestiku korraldamise paigaks mitmel põhjusel. Kuna see on vaadeldav praktiliselt südalinnast kuni Piritani, nii alt- kui ülalinnast, siis ei pea rahvas väiksele maa-alale kokku tulema. Valitud koht on mitmes mõttes turvaline. Lisaks loob meri tuleetendusele suurepärase fooni ja annab sellele omamoodi lisaväärtust. Ja lõpuks on meil ka mitmeaastane kogemus muinastulega Inglirannas. Seega, kui uusaastapeo ärajäämine Vabaduse väljakul sai selgeks, ei olnud vaja kaua mõelda,“ selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

Eesseisval aastavahetusel ei toimu koroonaepideemia tõttu kontserti ega ilutulestikku Vabaduse väljakul. Seades esiplaanile turvalisuse, kutsub Kesklinna valitsus Ingliranna tuleetendust jälgima linna erinevatest kohtadest üksnes oma perekonna ja lähimate sõprade ringis. Et raketid tõusevad kuni 200 meetri kõrgusele, on ilutulestik tervikuna paremini vaadeldav just kaugemalt. 

Hanke aastavahetuse ilutulestiku tegemiseks võitis Pyrocom OÜ. Ettevõte peapürotehnik Sami Tammi lubab, et tuleb „võimas, intensiivne, värvirikas ja vahelduv vaatemäng“. Pyrocom tähtsustab ta sõnul ka keskkonnasäästlikkust, kasutatav pürotehnika on laboratoorselt testitud ega sisalda raskemetalle ja Euroopa Liidus keelatud kemikaale. Samuti koristatakse tegevusest tekkiv prügi. 

Aastavahetuse ööl Inglirannas korraldatav tuleetendus vältab veidi üle seitsme minuti ja selle maksumus on 15 000 eurot.

Uudise rubriigid: