09.09.2020

Abilinnapea Beškina: linn rakendab ennetusmeetmeid piirangute vältimiseks

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriva abilinnapea Betina Beškina sõnul rakendab linn oma asutustes ennetavaid meetmeid selleks, et vältida piirangute kehtestamist.

„Tallinnas on nakatumisnäitajad viimastel päevadel kasvanud, seetõttu peame ka operatiivselt reageerima ja eeskätt just selle nimel, et me ei peaks kehtestama piiranguid,“ täpsustas Beškina. „Just seetõttu reguleerime töökorraldust linnasüsteemis ja võtame kasutusele ennetavad meetmed oma pädevuse piires. Kindlasti ei saa linn kehtestada ennetavaid meetmeid või karmistada erapidude korraldajaid. Erapidusid saab reguleerida siiski riiklike regulatsioonidega, mitte kohaliku omavalitsuse tasandil.“  

Ühtlasi rõhutas abilinnapea, et linn teeb kõik endast sõltuva, et kõigi linna teenuste osutamine oleks turvaliselt ja ohutult tagatud. „Eriti oluline on see sotsiaalvaldkonnas, kus me osutame igapäevaselt teenust suuresti just riskigrupile,“ nentis Beškina.  

Tallinna linnavalitsus otsustas täna, et linnasüsteem võtab tänasest alates järk-järgult kasutusele ennetusmeetmed. See tähendab muuhulgas isikukaitsevahendite kasutamist, siseruumis hajutamise põhimõtte rakendamist, distantsi hoidmist, tööruumide tõhusamat koristust, töökohtumiste ja koolituste veebipõhiseks viimist ja võimalusel töötajate kaugtööle suunamist.  

Linna ametid ja allasutused töötasid suve jooksul välja vajalikud kriisiplaanid. COVID-19 leviku ennetamiseks ja tõkestamiseks rakendatakse linnaorganisatsioonis koroonaviiruse ajal töö korraldamiseks valgusfoori põhimõtet. Selle eesmärgiks on viirusest tingitud mõjude vähendamine ja täieliku sulgemise vältimine.

Uudise rubriigid: