03.06.2016

Abilinnapea arutles Nõmme noortemaja kollektiiviga huvikooli tuleviku üle

Eelmise nädala teisipäeval, 24. mail kohtusid Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik ja haridusameti esindajad Nõmme noortemaja kollektiiviga, et arutada noortemaja tulevikku ning kuulata ettepanekuid uue hoone ruumilahenduse kohta.

Nõmme noortemaja töötab praegu tingimustes, mis piiravad huvikooli arengut ega vasta ka tänapäeva nõuetele. Ettepaneku ruumikitsikusele lahendus leida tegi huvikooli juhtkond paar aastat tagasi. Seetõttu asus linn otsima võimalusi noortemaja töö- ja õpitingimuste parandamiseks. Ühe ideena on päevakorral noortemajale lisaruumide rajamine Pääsküla gümnaasiumi juurde.

Kohtumisel Nõmme noortemaja kollektiiviga tutvustas abilinnapea Mihhail Kõlvart plaanitavaid tegevusi ning vastas kohalolijate küsimustele. Esimese asjana lükkas abilinnapea ümber kuulujutud, nagu sooviks linn noortemaja Nurme tänava hoone maha müüa. "Hoone on antud riigi poolt linna kasutusse ja müüa pole seda võimalik isegi siis, kui linn seda sooviks," kinnitas Mihhail Kõlvart. Abilinnapea sõnul ei ole kavandatavate muutuste eesmärk midagi lõhkuda ega kokku hoida. "Eesmärk on arendada," rõhutas ta. "Meie sooviks on parandada noortemaja olmetingimusi ning kaasajastada seeläbi ka õpitingimusi. Need võimalused, mida me praegu noortemajale pakume, on siiski äärmiselt piiratud ning seda vaatamata ka kolmele hoonele."

Arenguks – et saada juurde vajalikud 1000 ruutmeetrit – võiks viia tegevuse nelja majja (kolm olemasolevat maja ja Pääsküla gümnaasiumi hoone), kuid see ei pruugi olla otstarbekas ega jõukohane ei linnale ega ka huvikoolile endale. Võib jätkata ka harjunud viisil ja vanade traditsioonide järgi, ent kui soovitakse areneda, tuleb arvestada muutustega. Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik lisas, et linn soovib säilitada olemasolevad väärtused, kuid ei saa olla nii, et "tehke paremaks, aga ärge midagi muutke". Projekteerimine on algfaasis, praegu oodatakse noortemaja õpetajate soove ja ettepanekuid, kuidas juba olemasolevate ning uute ruumide abil paremat õpikeskkonda luua.

Õpetajad said abilinnapeale esitada oma küsimused ja teha ka esimesed ettepanekud. Muuhulgas oli juttu näiteks uue klaveri ostmisest, rahvusvahelistele standarditele vastava mudelautode siseringraja ehitamisest ning õuesõppe võimalustest katuseterrassil. Nurme tänava majja saab huvikool kindlasti jääda, aga investeerida linn sinna praegu ei saa. Kiirusautomudelite kordodroom jääks samuti Nurme tänavale, samuti jätkaks loodusmaja tegevust praeguses asukohas Õie tänaval. Küll aga oleks võimalik Pääskülla lisaks saada näiteks keskkonnahariduse loenguteks sobivaid õppeklasse, kui loodusmaja õpetajad seda vajalikuks peavad.

Tallinna haridusameti peaspetsialist Peeter Raudnagel tutvustas põhjalikult Pääsküla gümnaasiumi juurde planeeritava Nõmme noortemaja laienduse projekti. Nõmme noortemaja ja Pääsküla gümnaasiumi ruumid jäävad hoone eri osadesse ning neil on eraldi sissepääs. Nõmme noortemajale saab rajada avarad õpperuumid (iga klass ca 40 m2), suure vaheseinaga poolitatava tantsusaali (või kaks väikest), auto- ja lennumodellismi ruumid (kokku 300 m2), flamenco-tantsu spetsiifikat arvestava spetsiaalse põrandakattega saali, riietus- ja pesuruumid ning palju muud huviõppeks vajalikku. Noortemaja saaks kokkuleppel kooliga kasutada ka kooli töökodasid ja spordisaale. Maja kõrval olev park ning sisehoov pakuvad võimalusi õuesõppeks.

Haridusamet ootab nüüd noortemaja ettepanekuid nii ruumide paigutuse kui ka suuruse kohta, mida püütakse uue hoone projekteerimisel arvestada nii palju, kui vähegi võimalik. Samuti soovib haridusamet kuulda õpetajate soove ruumide sisustamisel, sest nemad teavad kõige paremini, mida heaks tööks vaja läheb. Eesmärk on saavutada parim õpi- ja töökeskkond, mida tänapäeval on võimalik luua.

Infotund Nõmme noortemaja teemal 

Järgmisel kolmapäeval, 8. juunil kell 17.30 algab noortemaja Nurme 40 õppehoone saalis infotund lapsevanematele ja teistele Nõmme noortemaja teemast huvitatutele. Tegevusi ja plaane tutvustavad abilinnapea Mihhail Kõlvart ja haridusameti esindajad.

 

Allikas: Nõmme Sõnumid

 

Uudise rubriigid: