28.02.2018

Abilinnapea üleskutse: teeme kõik endast oleneva, et abivajajaid aidata

Möödunud öö oli selle talve kõige külmem, kuid pealinna kodutute öömajades kohti jagus, öömajad on avatud ööpäevaringselt ning abivajajatele pakutakse ka sooja sööki.

Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi arenduse asedirektor Marika Väli andmetel polnud veebruaris Põhja-Eesti kohtuarstlikus ekspertiisiosakonnas ühtegi surnut, kellel oli surma põhjuseks alajahtumine. Mölderi sõnul peab Tallinna linn olema Põhja-Eesti statistika suhtes kahtlemata tänulik, kuid veelgi olulisem on seda statistikat hoida. „Teeme kõik endast oleneva, et kõik abivajajad saaksid kiirelt abi, sooja katuse alla ning vajadusel ka puhtad riided selga,“ kinnitas Mölder.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul kodutute öömajades kohti jagub, kuid vajadusel luuakse ka lisakohti. „Kui vajadus tekib, siis on meie üksused võimelised kiirelt reageerima ning alati leiame võimaluse, kuidas abivajajaid aidata – saame juurde tuua ka voodeid ja madratseid,“ sõnas abilinnapea Mölder.

Alasi tn 8 öömajas oli ööl vastu tänast 57 inimest (tavakohti 60), Merelahe tee 4 aadressil 24 inimest (tavakohti 26), Akadeemia tee 34 aadressil 35 inimest (tavakohti 38).

„Õnnetuste vältimisele saab meist iga üks kaasa aidata. Soovin panna linnakodanikele ka südamele, et kui näete tänaval mõnda abivajajat, kes näiteks ei liiguta või on põhjust arvata, et inimene vajab mistahes abi, tasub kindlasti helistada numbrile 112 ning kutsuda kiirabi. Kiirabi tuvastab inimese seisundi ja abi vajaduse ning vajadusel viib inimese haiglasse või kutsub politsei. Nõnda saame ära hoida külmumisi ja alajahtumisi,“ sõnas Mölder.