28.09.2017

Aednikud kaunistasid tippkohtumise eel Kultuurikatla ümbrust

Tallinna vanalinna ja Kultuurikatla vahelisest haljasalast kujunes vahetult enne Euroopa Liidu tippkohtumist kena puhkeala.

Varem üksnes muruga kaetud platsile rajasid Kesklinna valitsuse haljastusspetsialistid kenad püsitaimedega peenrad, mille vahel on jalgrajad ja istepingid. Igiammusel ajal oli samas merepõhi, mis tähistati nüüd liiva ja kiviklibu ning rannataimedega. 

„Oleme igati püüdnud esile tõsta meie linna väärtusi, olgu nendeks siis vanalinn, meri või midagi muud. Vastkorrastatud haljasalalt avanevad kenad vaated nii vanalinna kui mere suunas ja see on järjekordne osa kesklinna merele avamise suurejoonelisest projektist,“ selgitas linnaosa vanem Taavi Pukk.  

Ta rõhutas, et Eesti eesistumise aeg Euroopa Liidus on mobiliseerinud kriitilise pilguga üle vaatama ja korda tegema mitmeid kohti kesklinnas. 

„Lisaks sellele, et Kultuurikatel on eesistumisega otseselt seotud, jääb see ka ühe olulisema liikumistee, sadamat ja vanalinna ühendava käiguraja äärde. Kõndijail peaks olema seal võimalik ka jalga puhata. Kindlasti ongi nüüd nii tallinlastel, meie linna külastavatel turistidel kui ka siia saabuvatel Euroopa riigijuhtidel mõnus Kultuurikatla läheduses istet võtta ja avanevaid vaateid nautida,“ rääkis Pukk. 

Istutusala kavandasid ja teostasid Mart Mets ja Kadri Järv Kesklinna valitsuse linnakeskkonna osakonnast