18.05.2016

Aegna laevaliin avatakse reedel, 20 mail

2016. aasta navigatsioonihooaeg Aegnale algab 20. mail, kui avatakse regulaarne laevaühendus Kalasadama ja Aegna vahel. Piletihindadega ja sõidugraafikutega saab tutvuda AS „Kihnu Veeteed“ veebilehel http://www.veeteed.com/

Alates 20. maist kuni 6. juunini  sõidab reisilaeva  „Vesta“ Tallinnast Aegnale nädalavahetustel  -  R,L,P Tallinna Kalasadamast  kell 10.00 ja 17. 00  ning Aegnalt vastavalt 11. 30 ja 18. 30. Alates 6. juunist saab laevaga „Vesta“  Aegnale kõikidel päevadel peale teisipäeva.

Seoses Põhja puiestee ja Tööstuse tänava vahel kulgeva Kalaranna tänava lõigu ja uute ühistranspordipeatuste väljaehitamisega  ning tulenevalt vajadusest ühistranspordiühenduste parandamiseks Põhja-Tallinna ja Kesklinna vahel avas Tallinna Transpordiamet  1. mail bussiliini nr  73 Veerenni – Tööstuse, mis läbib Kalaranna tänaval paiknevaid peatusi ja võimaldab kodanikel paremini sadamasse saada.

Nagu läinud aastatel kannab Tallinna Kesklinna valitsus ka tänavu hoolt selle eest, et Aegna saare lõkke- ja puhkeplatsidel oleks suveks pingid-lauad ja varikatused.  

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus otsustas toetada väikesaarte programmist 107 738 euroga päästepunkti väljaehitamist Aegnal. Investeeringu enam kui 145 000 euro suurusest kogumaksumusest katab linnaosa omafinantseering veerandi ehk ligi 38 000 eurot.

„Kavas on praegune kehvas seisus sadamahoone põhjalikult rekonstrueerida, et reservpäästerühm saaks seal aastaringselt peavarju. Kohalike ja puhkajate jaoks väga oluline päästevõimekus saarel peaks selle investeeringu tulemusel märgatavalt paranema,“ kommenteeris Kesklinna vanem Alar Nääme.