26.01.2015

After Hours: IT-valdkonna idufirmade peamised juriidilised vead ja nende vältimine

Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite korraldatud õhtuseminar toimub 4. veebruaril kell 17-19 Loomeinkubaatoris, Veerenni 24c, III korrus.

Diskussioonil esitavad Fondia õigusnõustajad Anti Kodar (Tallinna kontor) ja Jaan Tuominen (Helsinki kontor) ülevaate ja arvamuse sellest, milliseid nüansse peaksid eelkõige IT-valdkonna idufirmad, aga ka teised sarnaste probleemidega põrkuvad ettevõtted arvesse võtma oma igapäevaste juriidiliste tegevuste korraldamisel.

Anti räägib esmalt üldisemalt ettevõtete õiguslikust ülesehitusest ja lepingulisest baasist ning Jaan pakub vaate sellele, kuidas üks loovettevõte võiks intellektuaalse omandiga ringi käia, puudutades brändi ja toote õigusliku kaitse küsimusi.

Praeguseks aga olgu esimene nõuanne juba siinkohal antud: õigel ajal tehtud õiged otsused kipuvad tulevikus suuremaid probleeme ära hoidma ehk teisisõnu, olgugi et alustavas ettevõttes on tähelepanu vajavaid asju küllaga, tuleks ka õiguslik pool oma ettevõttes varakult läbi mõelda.

Seminarile registreerumine    Seminar toimub inglise keeles.

Fondia on uutmoodi õigusteenuse pakkuja Soomes, Rootsis ja Eestis, kellel on pikaajaline kogemus tehnoloogia valdkonna, sh mängutootjate ja teiste start-up ettevõtete nõustamisel juriidilistes küsimustes. Fondia värskus seisneb eelkõige asjaolus, et nende eesmärgiks on anda nõu ja pakkuda tuge selliselt, et see oleks ettevõtetele kõige efektiivsem ja kulusäästlikum ning teha seda seejuures lihtsas keeles.

Allikas: Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid