16.08.2021

Ajutised liikluspiirangud Kadaka teel kestavad augusti lõpuni

Märtsis alanud Kadaka tee rekonstrueerimistöödega seotud ajutised liikluspiirangud Ehitajate tee ja Akadeemia tee vahelisel lõigul kestavad augusti lõpuni, samuti ka bussiliinide nr 9 ja 13 marsruudi muudatused.

 Bussiliini nr 9 liikumistee Priisle suunal päeva esimeses pooles ei muutu, Kadaka suunal liigub buss marsruudil Kadaka tee, Ehitajate tee, Vilde tee ja Akadeemia tee. Autobussikoondise peatus on ajutiselt Ehitajate teel ning täiendavalt tehakse Kaja ja Akadeemia tee peatused.
Päeva teisel poolel liigub buss nr 9 Priisle suunal järgmiselt: Akadeemia tee, Vilde tee, Ehitajate tee ja Kadaka tee. Kadaka suunal liikumistee ei muutu. Kadaka peatus tehakse ajutiselt Akadeemia teel ning täiendavalt peatub buss Akadeemia tee ja Kaja peatustes.
Bussi nr 13 liikumistee Seli suunal kulgeb marsruudil Õismäe tee ja Ehitajate tee, buss ei sõida Järveotsa teel, Akadeemia teel ja Kadaka teel. Väike-Õismäe suunal sõidab buss Ehitajate teel ja Õismäe teel ja ei liigu Kadaka teel, Akadeemia teel ja Järveotsa teel.
Seli suunal tehakse täiendav peatus Meistri, ära jäävad peatused Pöörise ja Kadaka. Väike-Õismäe suunal tehakse Autobussikoondise peatus ajutiselt Ehitajate teel, täiendav peatus on Meistri, ära jäävad peatused Kadaka ja Pöörise
Rekonstrueeritavas lõigus rajatakse 3,5 meetri laiuste sõiduridade ja eraldatud vasakpöörderidadega sõidutee, mis on kaetud asfaltbetoonkattega ja piiritletud äärekividega. Kadaka tee ja Pilve tee ristmikule tuleb foorjuhtimine. Paarisnumbritega tänavapoolele rajatakse 3,5 meetri laiune asfaltbetoonkattega kergliiklustee. Paaritute numbrite poolele tuleb 2,2 meetri laiune, olemasoleva kõrghaljastuse vahel looklev asfaltbetoonkattega jalgtee. Jalakäijate ülekäigurajad lahendatakse ohutussaartega. Tänavale paigaldatakse LED-tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus. Vaegnägijate liiklemise lihtsustamiseks pannakse ülekäiguradadele braikivid.
Tänavalõigu rekonstrueerimistööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Projektdokumentatsiooni koostas AS Infragate Eesti. Ehitustöid teeb Tallinna Teede AS, tööde lepinguline tähtaeg on august 2021. Tööde lepinguline maksumus on 2,3 miljonit eurot.
 

 skeem

Uudise rubriigid: