10.05.2018

Alanud on ettevalmistustööd lasteaedadele kingitud mänguväljakute paigaldamiseks

Tallinna lasteaedade hoovides on alanud ettevalmistustööd uute mänguväljakute paigaldamiseks, mille linn kingib oma lasteaedadele Eesti sajandijuubeli auks.

Eesti Vabariigi sünniaastal 1918 rajati Tallinnas esimene lasteaed – praegune Kopli Lasteaed –, millest sai alguse alushariduse andmine pealinnas. Seepärast otsustaski linn kinkida Eesti juubeli auks kõikidele munitsipaallasteaedadele uued õuemänguvahendid.

Projekti „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“ ettevalmistus algas juba mullu sügisel. Koos Tallinna Alushariduse Juhtide Ühendusega tehti mänguväljakute tüüpide seast eelvalik, mida tutvustati lasteaiajuhtidele Lauluväljakul korraldatud messil. Iga lasteaed sai valida kas mängulinnaku, tasakaaluraja, kiige või võrkpüramiidi, pidades silmas oma õueala võimalusi. Oma sõna oli öelda ka lastevanemail.

Lasteaedadel tuli läbi mõelda ja ette valmistada atraktsioonide asukohad, nende paigalduse eest hoolitseb linn. Praeguseks on alanud ettevalmistused mängulinnakute ja tasakaaluradade paigalduseks kokku 98 lasteaias. Loodetavasti on kõigi 126 lasteaia uued mängualad valmis mudilasi vastu võtma Eesti juubeliaasta sügisel.

Uudise rubriigid: