08.11.2021

Alates esmaspäevast saab Lasnamäel vaktsineerida linnaosavalitsuse juures

Esmaspäeval, 8. novembril Lasnamäe linnaosavalitsuse hoone (Pallasti 54) juures alustab tegevust vaktsineerimisbuss, kus saab ennast COVID-19 vastu vaktsineerida või teha tõhustusdoosi. Vaktsineerimisbuss töötab seal reedeni.

„Vaktsineerimine aitab vältida COVID-19 haiguse rasket põdemist. Seetõttu kutsun üles kasutama võimalust ja ennast vaktsineerima. Samuti tänan siinkohal kõiki, kes on ennast juba vaktsineerinud. Vaktsineerimisbussist saab nii esimest süsti, kui ka tõhustusdoosi, samuti võib vaktsiinide alast nõu küsida,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet. 

Vaktsineerima on oodatud kõik Eesti elanikud alates 12. eluaastast. Täiskaitse saavutamiseks on väga oluline läbida kogu vaktsineerimiskuur ja mitte loobuda teisest kaitsesüstist. Teise kaitsesüsti aja ja koha saab teada esimese doosi tegemisel. Vaktsineerima tulles peab kaasa võtma ID-kaardi või passi, eelnev registreerimine ei ole vajalik. 

Qvalitase Arstikeskuse vaktsineerimisbuss töötab Lasnamäe linnaosavalitsuse hoone ees (Pallasti 54) alates esmaspäevast, 8. novembrist kuni reedeni, 12. novembrini. Inimesed on oodatud vaktsineerima kellast 10 kella 17ni.

"Alustame esmaspäeval üksi elavatele eakatele abipakkide jagamisega ning ootame nädala vältel linnaosavalitsusse paar tuhat inimest. See on hea viis ühendada abipaki kättesaamise kaitsesüsti tegemisega, kuid muidugi ootame ka kõiki teisi soovijaid vaktsineerima,“ lisas Svet. 

Abipakk koos esmatarbevahendite ja toiduainetega on ette nähtud Lasnamäel elavatele üksikutele vanaduspensionäridele, kelle igakuine sissetulek jääb alla 582 euro. Abipakke väljastatakse Lasnamäe linnaosa valitsuses (Pallasti 54) töönädala jooksul 8. kuni 12. novembrini kl 9-17. 

Lisainfo vaktsineerimise ja vaktsiinide kohta www.vaktsineeri.ee, telefonil 1247 (iga päev kell 8-20 eesti, vene ja inglise keeles) ja 6051529 (E-R kl 8-17).

Uudise rubriigid: