10.03.2018

Alates laupäevast on kodutute öömajad päevasel ajal suletud

Külmade ilmade puhul otsustas Tallinna Linnavalitsus alates 23. veebruarist kodutute öömajad hoida erakorraliselt avatuna ka päevasel ajal. Seoses ilmastikuolude paranemisega on laupäevast, 10. märtsist aga kodutute öömajad avatud tavapärastel kellaaegadel.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul kodutute öömajades kohti jätkub ning kui vajadus peaks tekkima, siis on võimalik luua ka lisakohti. „Alati leiame võimaluse, kuidas abivajajaid aidata – saame juurde tuua ka voodeid ja madratseid,“ sõnas Mölder. „Kõik ööbijad saavad huvi ja vajaduse korral esmast infot sotsiaalteenuste kohta – kuhu ja kelle poole pöörduda, et leida ka lahendusi oma tekkinud probleemidele.“

Lisaks öö veetmisele voodis saab abivajaja end kohapeal ka pesta, tutvustatakse söögitegemise võimalusi ning vajadusel saab selga puhtad riided. „Öömajades on turvaline ning rahulik, isiklikud esemed on võimalik lukustada kappi. Öömajalistele antav abi on loomulikult tasuta,“ ütles Mölder.

„Kuigi alates tänasest on kodutute öömajad avatud vaid õhtuti, on klientidel vajadusel võimalus kasutada päevasel ajal Suur-Sõjamäe 6a kodutute päevakeskuse teenust,“ lisas Mölder.

Päevakeskus on avatud seitsmel päeval nädalas ajavahemikus kell 9.00-12.00 ja 13.00-18.00.