27.04.2021

Algab kandideerimine Sihtasutuse Õpilasmalev malevarühmadesse

Alates teisipäevast, 4. maist kell 15.00 saavad Tallinna koolinoored kandideerida Sihtasutuse Õpilasmalev 2021. aasta malevarühmadesse. Töökatele 13–19-aastastele nooretele on valikus ligikaudu 50 malevarühma.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et õpilasmalev on suurepäraseks täienduseks lastele ja noortele korraldatavatele suvelaagritele. „Linna toel korraldatakse tänavu suvel 39 linnavälist noortelaagrit, kus osaleb kokku üle 4660 lapse ja noore, peale selle on oodata ka mitmeid linnalaagreid. Kuid ka õpilasmalev on läbi aegade olnud ülipopulaarne ning pakutud kohad on täitunud väga kiiresti. Pakub ju malev noortele lisaks huvitavalt sisustatud ajale ja uutele sõpradele ka võimalust ise taskuraha teenida,“ rääkis Belobrovtsev ning avaldas lootust, et ka koroonaolukord malevasuve toimumist ei takista.

Sihtasutuse Õpilasmalev juhataja Ott Väli sõnul on malevasuve pingsam ettevalmistus nii Tallinnas kui ka mujal Eestis toimunud juba käesoleva aasta algusest. „Tasub rõhutada, et kandideerimise avanemine ei võrdu veel malevasuve toimumisega! Ettevalmistusi küll tehakse, aga hetkel ei ole veel selge, kas ja milliseid koroonapiiranguid riik rakendab malevakorraldusele. See-eest on meil eelmisest aastast vastav kogemus ja saame kenasti hakkama täiendavate ettekirjutustega,“ rääkis Ott Väli.

2021. aasta malevasuvi on plaanis pühendada Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva tähistamisele. Kolm suurimat malevakorraldajat ja iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva toimkond on välja töötamas vastavat programmi, millega ühinema kutsutakse kõiki Eesti malevakorraldajaid.

Sihtasutuse Õpilasmalev malevarühmade nimekirja koos üksikasjadega leiab veebilehelt www.malev.ee, sealsamas tuleb täita ka registreerimisankeet õpilasmalevasse kandideerimiseks.

Malevarühmadesse kandideerijatele tuletab Ott Väli meelde, et oluline on registreerimise kiirus ja osa rühmade puhul tuleb valmis olla ka täiendavaks kandideerimisvooruks. „Seega tutvuge nii rühmadega kui ka registreerimise meelespeaga ning otsige valmis sobiv rühm ja varuvariandid,“ soovitab Väli. „Kõikide registreerunute andmed salvestuvad Sihtasutuse Õpilasmalev andmebaasis. Kui juhtub, et kohe soovitud rühma ei pääsenud, siis kohtade vabanemisel võetakse sinuga hiljem ühendust.“

Sihtasutuse Õpilasmalev tegevuse peamised toetajad on Tallinna linn ning Haridus- ja Noorteamet. Eriprojekti „Riigikaitse ÕM 2021“ toetab Kaitseministeerium.

 

Uudise rubriigid: