19.03.2018

Algas Aegna loodusmaja õppeprogrammide taotlemine

Kuigi õppetöö Aegna loodusmajas saab hoo sisse maikuus, algas juba praegu taotluste vastuvõtt eelolevaks hooajaks.

Aegna loodusmaja eesmärgiks on suurendada laste ja noorte loodus- ning keskkonnaalaseid teadmisi ja kasvatada keskkonnahoidlikku suhtumist loodusesse. Loodusmaja pakub 10 loodusõppe programmi alates lasteaia tasemest kuni gümnaasiumi lõpuklassini.

Loodusmajas toimuval õppepäeval keskendutakse nii looduse vahetule kogemisele kui praktilistele tegevustele - tehakse lihtsamaid loodusvaatlusi ning viiakse läbi uurimuslikke tegevusi. Kui kevadel ja sügisel toimuvad valdavalt 1-päevased õppeprogrammid, siis suvine aeg on looduse süvahuviga noorte päralt, kellele nii õppeasutused kui noorte- ja huvikeskused laagreid korraldavad.

Abilinnapea Züleyxa Izmailova soovitab Tallinna õppeasutustele aktiivselt kasutada Aegna loodusmaja võimalusi: „Aegna on väga ilus metsiku loodusega saar. Soovitan kindlasti õppeasutustel programmidega tutvuda ja neist osa võtta. Kõikides linnalastes peitub sees üks metsalaps, kellel on loomulik huvi looduse vastu. Aegna Loodusmaja õppeprogrammid on hea võimalus see metsalaps üles äratada.“

Taotlemise esimesed päevad kinnitasid õppeasutuste jätkuvat suurt huvi Aegna õppeprogrammide vastu. Tänase seisuga leiab vabu kuupäevi suvel ja septembris. Oma soovist Aegna loodusmaja teenuseid kasutada saavad õppeasutused teada anda Tallinna linna veebilehe http://www.tallinn.ee/est/Aegna-loodusmaja-4 kaudu. Samale lehele on koondatud info nii õppeprogrammide lühikirjeldusest kui taotlemise tingimustest.

Tallinna lasteaiad ja koolid saavad kasutada Aegna loodusmaja teenuseid tasuta. Loodusmaja teenuseid saab broneerida kuni 1. maini, eeldusel, et on olemas vabu kohti või kuni täitub külastajate piirarv 2500 inimest.