09.08.2018

Algas ideekonkurss Tallinna uute teetõkiste kujundamiseks

Tallinna Kommunaalamet kuulutas välja avaliku ideekonkursi uute visuaalselt linnakeskkonda sobituvad ja tehnilistele nõuetele vastavate arhitektuursete ja/või kunstipäraste teetõkiste kujunduslahenduse tellimiseks.

Teetõkis on linnamööbli element, mis lisaks liikluse takistamisele ja jalakäijate kaitsmisele pakub ka silmailu ja võib olla kasutatav ka istekohana.  Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul kujundavad linnapilti just korduvad linnamööbli elemendid, mida teetõkised kindlasti on. „Teetõkised, mis jäävad linnaruumi aastateks, võimaldavad nende autoritel kaasa rääkida Tallinna  avaliku ruumi isikupärastamises.“

Konkursi töödena tuleb esitada vähemalt kaks erinevat teetõkise varianti, millest üks on mõeldud vanalinna tsooni, teine südalinna tsooni. Mõlemale tõkisele tuleb pakkuda ka lahendus teekonstruktsiooni fikseermiseks.

Osalema on oodatud arhitektid, skulptorid, kunstnikud, disainerid, arhitektuuri- disaini- ja kunstitudengid. Ideekonkursi preemiafondiks on planeeritud kokku  6000 eurot, mis jaotub järgmiselt: esimene koht 3000 eurot, teine koht 2000 eurot ja kolmas koht 1000 eurot.

Tööde esitamise lõpptähtaeg on 19. september.

 

Võistlusülesanne ja hankedokumendid on allalaetavad Riigihangete registrist:

https://riigihanked.riik.ee/register/hange/199608

 

Tarmo Sulg

Tallinna Kommunaalameti juhataja asetäitja

 

Uudise rubriigid: