15.02.2016

Algas konkurss „Uuenev haridusasutus 2016 - me õpime kõikjal”

Tallinna Haridusamet kuulutab välja konkursi „Uuenev haridusasutus 2016 - me õpime kõikjal”. Konkursi eesmärgiks on motiveerida Tallinna haridusasutusi tegutsema uuendustega, mis muudaksid õppimise ja õpetamise huvitavaks.

Eestis valdav õppimis- ja õpetamispraktika vajab muutmist, sest elu on koolil eest ära läinud. Osa oma nimetusest ongi konkurss saanud muutunud õpikäsituse (MÕK) järgi: me õpime kõikjal. Sobivad ju õppimiseks nii muuseumid, pargid, loomaaed kui ka digimaailm – võimalusi on piiramatult.   

Konkursil osalema oodatakse koole ja lasteaedu, kes tegelevad sihipäraselt ühtaegu nii tänapäevase kui ka tulevikku vaatava õppimis- ja õpetamiskeskkonna loomisega. Pole tähtis, kas sellega alustati käesoleval või eelmistel õppeaastatel. Küll aga on oluline toetada õppijate motivatsiooni ja õpetajate loomingulisust. Tähtis on ka koostöö õpetajate, lapsevanemate, kohaliku omavalitsuse ja partneritega.

Konkursil osalemiseks tuleb esitada taotlus, kus kirjeldatakse MÕK-iga seotud tegevusi. Taotlusi saab esitada 28. märtsini 2016 Tallinna Haridusametisse kas e-posti aadressil viivi.lokk@tallinnlv.ee või postiaadressil Estonia pst 5a, 10143 Tallinn.

Parimad valib välja Tallinna Haridusameti juurde moodustatud žürii. Hindamisel võetakse arvesse projekti uudsust, olulisust, mõju jm. Arvesse läheb ka esitlus, mida saavad kuulata kõik huvilised.

Võitjaid tunnustatakse rahalise preemiaga, auhinnad antakse üle õppeaasta pidulikul lõpetamisel juunis 2016.

Konkursi statuut

 

Loe lisaks: Haridusameti töörühm arutas, kuidas MÕK-ile koolides ja lasteaedades hoogu anda

 

 

Uudise rubriigid: