17.08.2020

Algas linnalaager „Minu Põhja-Tallinn“

Esmaspäeval, 17 augustil, algas kolmandat aastat järjest toimuv linnalaager “Minu Põhja-Tallinn”. Sel aastal on laagri läbivaks teemaks kogukonna tunde kasvatamine ja hoidmine.

„Soovime, et enam noori räägiksid kaasa oma kodukoha kujundamisel ning just sellepärast on kogukonna temaatika valitud selle aasta läbivaks laagri teemaks. Erinevate loomingulist ja füüsilist aktiivsust nõudvate tegevuste käigus õpivad noored tundma Põhja-Tallinna piirkonna ajalugu ning ümbritsevat keskkonda,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Linnalaagris osalevad piirkonna noored vanuses 7-12 eluaastat. Kui eelnevatel aastatel toimus Põhja-Tallinna linnalaager juunis ja augustis, siis viiruse leviku võimaliku ohu tõttu lükkus laager sel korral augusti ja oktoobrisse.

“Meil on hea meel, et Põhja-Tallinnas on aktiivsed ja kaasa löövad asutused, ilma koostööpartnerite toetuseta poleks nii suuremahulise programmi korraldamine võimalik,” sõnas Järvelaid. 

Tänavu osaleb “Minu Põhja-Tallinn” linnalaagris kokku 160 noort. Registreerimine linnalaagrisse toimus läbi koolide tugivõrgustiku ning linnaosa valitsuse lastekaitse osakonna.

Suvisel perioodil on Põhja-Tallinnas noortele toimumas mitmeid sündmusi. Igal teisipäeval kuni suve lõpuni toimuvad Kopli ekstreempargis tõukeratta trennid. Põhja-Tallinna Noortekeskus on suve jooksul liikunud piirkonnas ringi Pop-Up noortekeskusega, Kopli ekstreempargis on korraldatud erinevaid võistluseid ekstreemsportlastele ning Tallinna Kopli Noortemajas toimuvad nii linnalaagrid, kui ka lühemad kursused. Lisaks on võimalik augustis nautida ka vabas õhus filmielamusi -  „Põhjakino“. Suviste Põhja-Tallinna tegevuste programmi lõpetab 29. augustil toimuv traditsiooniline asumifestival KopliFest Põhjala Tehases. Koplifesti noorteala tegevused toimuvad aga sel korral Põhja-Tallinna Noortekeskuse õuealal.

Uudise rubriigid: