15.04.2015

Algab registreerimine ülelinnalisele Tallinna päeva etteütlusele

Alates tänasest , 15. aprillist saavad kõik soovijad registreerida ülelinnalisele etteütlusele, mida kirjutatakse Tallinna päeval, 15. mail Tallinna Ülikoolis. Etteütlus on pühendatud Eesti kirjanduse suurkuju Eduard Vilde 150. sünniaastapäevale.

Juba kolmandat ülelinnalist etteütlust korraldab Tallinna Linnavalitsus koostöös Tallinna Haridusameti, eesti keele õpetajate ainesektsiooni ja Eduard Vilde Muuseumiga.

Abilinnapea ja ürituse initsiaatori Mihhail Kõlvarti sõnul soovivad etteütluse korraldajad avaldada austust kuulsale kirjamehele ja tema loomingule. „Kuna Eduard Vilde oli väga mitmekülgne ja uuenduslik kirjanik, ei saa ka temale pühendatud etteütlus olla igapäevane ja eelmistega ühtemoodi,“ rääkis Mihhail Kõlvart. „Oleme igal aastal püüdnud leida uue nüansi, kuidas üritus osalejatele huvitavaks teha. Esimesel aastal dikteeris oma teksti Jan Kaus, teisel Andrus Kivirähk. Kes astub üles seekord, jääb esialgu veel saladuseks.“

Etteütlust kirjutama on oodatud nii õpilased kui ka täiskasvanud, kes soovivad oma eesti keele oskust kontrollida ning ennast võistlusel proovile panna.

Esmakordselt toimus ülelinnaline Tallinna-teemaline etteütlus 15. mail 2013, mil kirjanik Jan Kausi dikteeritud teksti kirjutas 220 inimest. Aastal 2014 dikteeris oma teksti Andrus Kivirähk ning kirjutajaid oli juba 250. Kaasa tegid nii (üli)õpilased kui ka töötavad täiskasvanud, nii eesti kui ka vene keele kõnelejad. 

Ka sel korral on oodata aktiivset osavõttu – on ju Eduard Vilde Eesti rahvale väga oluline.

Registreerumine: Tallinna päeva etteütlus  

 

Lisainfo:

Viivi Lokk
Hariduskorralduse osakonna juhtivspetsialist
Tallinna Haridusamet
Tel: 640 4549
e-post: viivi.lokk@tallinnlv.ee

 

 

Uudise rubriigid: