15.10.2020

Algas uus projekti Euroopa Noored vabatahtlik aasta

Kullatera Lasteaed on vabatahtlikke vastuvõttev organisatsioon, kes teeb koostööd koordineeriva organisatsiooniga MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYes. Sellel õppeaastal töötab meie juures projektis "European Solidarity in Action" Mona Riedl Saksamaalt.

Mona lõpetas suvel Saksamaal gümnaasiumi ja asus Kullatera Lasteaeda tööle vabatahtlikuna 02.10.2020

Ennast tutvustab Mona niimoodi: “Tere! Ma olen 18aastane neiu, kes on pärit Saksamaalt. Minu kodukülaks on Kempten (Bavaria), mis asub Alpide lähedal. Praegu olen ma Erasmus+ vabatahtlik. See tähendab, et ma võtan osa Euroopa programmist, mis edendab multikultuursust ja Euroopa riikide vahelist ühtekuuluvust. Ma saabusin Eestisse kuu aega tagasi ja olen siin kokku 10 kuud. Sellel ajal töötan ma Kullatera Lasteaias. Eestis veedetud aja jooksul õpin ma tundma riiki, keelt ja kultuuri.“ Mona emakeeleks on saksa keel. Lisaks räägib ta inglise keelt (B2+ / C1), prantsuse keelt (B1) ja hispaania keelt (B1).

„Olen iseseisev ja avatud mõtlemisega inimene, vastutulelik, naudin nii rahvahulkade ees rääkimist kui ka uute inimestega tutvumist. Mulle meeldib lastega töötada. Olen väga paindlik ja spontaanne ning mind huvitavad väga võõrad kultuurid. Olen empaatiline ja ekstravertne, seega saan uute inimestega lihtsalt kontakti.“

Põhjus, miks Mona teeb vabatahtliku tööd: „Otsustasin sellele projektile kandideerida, sest mulle meeldib lastega töötada ja loodan õppida tundma Eesti kultuuri ning aidata kaasa multikultuursele ühiskonnale. Ootan huviga koostööd meeskonnas ning aitan lapsi harida ja nende eest hoolitseda. Ootan sõbralikku töökeskkonda, kus saaksin jagada enda kultuuri eripärasid  ning saaksin õppida tundma Eesti riiki, selle kultuuri ja elanikke.“

Mona teeb oma vabatahtlikku tööd Kullatera lasteaia Kullatriinude rühmas, kus teda juhendab õpetaja Johanna. Tema tööpäev kestab valdavalt 6h hommikupoolikutel.