20.04.2018

Algav kevadvaheaeg pakub noortele avastusrõõmu ja põnevaid üritusi

Juba sellel laupäeval, 21. aprillil algaval kevadisel koolivaheajal on Tallinna lapsed ja noored oodatud osa võtma arvukatest ettevõtmistest, mis pakuvad nii avastamisrõõmu kui ka lõbusat ning arendavat aja veetmise võimalust. Tegevusi koolivaheajaks pakuvad nii pealinna muuseumid, noortekeskused kui ka huvikoolid ja ettevõtmisi jagub kuni vaheaja lõpuni, 1. maini.

Tallinna muuseumites saab kevadvaheajal osaleda põnevates teemaüritustes. Nii saab näiteks Kadrioru kunstimuuseumis 21. aprillil kell 12 teha tutvust laevakapteni elukutsega ja seda kuulsa meremaalija Ivan Aivažovski maalide kaudu. Lapsi ootab Kadrioru kunstimuuseumis unustamatu reis kaugele maale – üle Läänemere, edasi Itaalia Vahemere rannikule ja siis läbi Bosporuse väina kuni kunstniku koduni – Krimmis Musta mere ääres asuvasse Feodossijasse. Lisainfot leiab koolivaheaja kavast. 1. mail on väikesed ja suured muuseumisõbrad oodatud aga Vabaõhumuuseumisse, kus toimub suur ja meeleolukas kevadlaat.

Tallinna loomaaias tähistatakse pühapäeval, 22. aprillil algusega kell 11 naaritsapäeva. Toimuvad ekskursioonid liigikaitse laborisse, kus asub ka naaritsate paljunduskeskus. Kiiremad registreerujad saavad proovida, kuidas on looduses raadiosaatjaga naaritsaid otsida, väiksemad perepäevale tulijad on aga oodatud töötuppa naaritsaid meisterdama. Bioloogiahuvilised saavad töötoas uurida naaritsa toitumist ja nupukamatel on võimalus end proovile panna mälumängus. Lisainfot leiab koolivaheaja kavast.

Lisaks üritustele on koolivaheajal toimumas ka temaatilised linnalaagrid. Lego konstrueerimise ja robootika linnalaagris OGOGO saab teha tutvust robootika ja ka animatsiooniga. Lisaks nutikatele töötubadele saab linnalaagris ka lustida vahvatel atrakstioonidel ning osaleda lõbusates liikumismängudes.  

Noortekeskused alustavad kevadvaheaja üritustega esmaspäeval, 23. aprillil. Nii on Pääsküla noortekeskuses kavas kultuuridele pühendatud nädal „Multukulti“. Tutvust tehakse erinevate maade kultuuride ja kommetega. Külla on tulemas taipoksi treener ning lisaks vaadatakse üheskoos erinevate kultuuride muusikavideoid. Nädala jooksul külastatakse ka Ahhaa keskust Tartus. Kristiine noortekeskuses tuleb koolivaheajanädal sportlik. Kavas on erinevad sporditreeningud, muu hulgas jooga ja Pilates.

Kogu Tallinna koolivaheaja kavaga saab tutvuda Tallinna noorteinfo lehel www.tallinn.ee/koolivaheaeg, kus ligi 150 erineva ürituse seast leidub koolivaheheajaks põnevaid tegevusi igas vanuses lastele.

Pealinna koolivaheajainfot koondab ning vahendab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.