03.08.2018

Algavad Haabersti linnaosa kvartalisiseste teede taastusremonditööd

Tallinna Kommunaalameti tellimusel alustatakse esmaspäeval, 6. augustil Haabersti linnaosa kvartalisiseste teede taastusremonttöödega.

Uue asfaltkatte saavad Järveotsa tee 11, 13, 17, 19, 27, 29 ja Paldiski mnt 181 majade esised teed, Paldiski mnt 157-163 esised kõnniteed ning Õismäe tee 130-132 vaheline kõnnitee. 

Tööde käigus vahetatakse välja amortiseerunud äärekivid ning nõuetele mittevastavad kaevupäised, uuendatakse teede ja kõnniteede katend.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul muutub Haabersti linnosa teede olukord aasta-aastalt aina paremaks. „Kohe on valmimas Tuuliku tee, mille rekonstrueerimise käigus rajati elanike poolt kaua oodatud ning oluline kõnnitee, mis tagab elanike turvalisema liiklemise antud piirkonnas. Tööde käigus rajati ka sajuveekanalisatsioon ning rekonstrueeriti tänava alused veetrassid,“ ütles Jürgenson.

„Sel aastal on tee-ehitus Haaberstis olnud eriti hoogne. Sel suvel on Kakumäe randa võimalik liigelda ohutult mööda kõnniteed. Enam ei pea jalakäijad ohtlikult autode vahel manööverdama, sest suve alguses valmis Räime tänava kõnnitee. Sügiseks valmib suurehitis Haabersti uus ringristmik ning Paldiski maanteele kesklinna suunal ehitatakse ühistranspordile lisarada. Paldiski maantee ühistranspordi sõidurada tõstab oluliselt ühenduskiirust Haabersti linnaosa ja kesklinna vahel. Antud projekti raames ehitatakse ümber ka Looga bussipeatus,“ jätkas linnaosa vanem. 

Kvartalisiseseid ehitustöid teostab InfraRoad OÜ. Tööde lepinguline maksumus on 261 764 eurot. Ehitustööde lepinguline tähtaeg on oktoober 2018.

Uudise rubriigid: