17.08.2017

Mooniõites alustab kunstiring

Õpetaja Aira Ermel alustab juba septembrist kahe huvitava käsitööringiga.

Tulemas on loovus- ja keraamikatuba. Grupi suurus kuni 10 last. Kui soovijaid rohkem, avame lisagrupi. Samuti ootab veel täpsustamist ringi toimumise päevad- kellaaeg on alates 16:30.

Õpitubade hind on 32€ kuus (4 x kuus). Ühest perest lastele on soodustus: 27€ lapse kohta kuus. Õpitoa hinna sees on kõik vajalikud materjalid ja juhendamine.

Tegevus kestab kuni 1 tund, millest iga tunni algul räägitakse teema loovalt läbi, vaadatakse näidiseid ja tutvutakse materjalidega. Meisterdamise aega jääb keskmiselt 30-40 minutit. 

Kunstiring hakkab toimuma meie tühjas rühmaruumis. 

Kunstiringidesse on oodatud lapsed vanuses 5-7 aastat ja kui soovid oma last ringi registreerida, anna sellest teada rühmaõpetajale või kirjuta direktor@moonioied.edu.ee 

Õpetaja Aira endast:

Olen suur Eesti käsitöö ja disaini fänn. Juhindun mõttest, et kõik, mis vähegi saab, tuleb ise teha. Suureks kireks on keraamika, paberitööd. Üle kümne aasta olen korraldanud huviringe ja lastelaagreid eri vanusegrupi lastele ja silmad paneb ikka särama lastega tegelemine. Hoogu annab erinevate inimestega kohtumine ja uute asjade õppimine. Olen heas mõttes käsitööhull, uudishimulik leiutaja ja kõige uue katsetaja.

Käsitööga olen seotud olnud terve oma elu. Minu lapsepõlvekodus tehti kõike ise, alates imemaitsvast toidust ja lõpetades rõivaste õmblemise ning kudumisega. Olen loonud oma koju ühe vahva käsitööpesa nii endale rõõmuks kui ka kõigile teistele huvilistele. Rõõmuga tulen oma teadmisi jagama ka teie lastele.

Loovustuba

Peamine rõhk on pööratud taaskasutusele, et lapsed õpiksid hindama isetehtud asjade võlu ning arendaksid loovust. Erinevad tehnikad kohandan eri vanusegrupi lastele, et need oleksid jõukohased kõigile.

Lapsed õpivad lihtsate võtetega valmistama imelisi teoseid ja tunnevad rõõmu isetegemisest ning põnev on ka! 
Töödes kasutatavad materjalid on vill, tekstiil, paber/kartong, klaas, savi jmt. Tehnikad on erinevad.

Keraamikatuba

Kokku saavad kaks täiesti erinevat maailma, erinevat tiksumist- algosake on mõlemal sama. Alati uus ja tähendusrikas- alati loov ning üllatav.
Savi on vana ja tark materjal, mille kaudu saame avastada maailma enda ümber ning iseennast maailmas. Savi võib voolida igaüks- siin ei pea olema ilus, tark, osav, noor, andekas ega rikas. Savi on nagu terapeut, kes suunab meid targalt otsima iseendast loovust, hingerahu ning õnnetunnet. Eelkõige on tähtis protsess, mille käigus meie aju erinevad poolkerad teevad omavahel ,,koostööd“. Savi voolimine aitab meil keskenduda just praegusele hetkele ning igapäevasest rutiinist välja tulla. Siin on psühholoogiline ja loominguline areng omavahel tihedalt seotud.
Püüan luua kõik võimalused, et osaleja tunneks end mõnusalt. Eesmärk on anda võimalus saviga tutvuda ning läbi mõnusa voolimisprotsessi midagi vahvat ka valmis meisterdada.