19.03.2019

Alustatakse Sõjakooli memoriaali rajamisega

Tallinna Kommunaalameti tellimusel alustab Enska ehitus OÜ ja AS Magma 25. märtsil Sõjakooli memoriaali rajamisega Tondi tänava 53 ja 55 vahelisel alal paiknevale pärnaalleele.

Alates 1920. aasta maist kuni 1940. aasta juunini tegutsesid Tondi tänava kasarmulinnakus Eesti Vabariigi Kõrgem Sõjakool, Sõjaväe tehnikakool ja Lahingukool. Kahe aastakümne jooksul lõpetasid selle praktiliselt kõik 1940. aasta juunipöörde ajal teenistuses olnud kaadri- ja reservohvitserid. Seniste uurimisandmete põhjal hukkus neist ja erus olevatest ohvitseridest võitluses või kaotas elu repressiivorganite käe läbi aastatel 1940 – 1991 üle 2000 ohvitseri. Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf sõnul jäädvustatakse rajatava memoriaali graniittahvlitele kõigi lahingutes või repressioonide läbi hukkunud ohvitseride nimed koos auastme ja sünni- ning surmadaatumiga.

Sõjakooli memoriaali rajamise põhiprojekti koostas Keskkonnaprojekt OÜ. Sõjakooli memoriaali pronksist ja roostevabast terasest detailide valmistamine ja paigalduseks on sõlmitud leping Jaak Soans FIE-ga. Memoriaali rajamiseks on sõlmitud töövõtuleping  ühispakkujatega Enska ehitus OÜ ja AS Magma.

Memoriaali rajamise ning skulptuuri valmistamise ja paigalduse lepinguline maksumus on 305 000 eurot. Tööde lõpetamise tähtaeg on 20.juuni. 2019.

 

Liiklejatel palume järgida ajutist liikluskorraldust ja paigaldatud liikluskorraldusvahendeid!

 

 

Uudise rubriigid: