01.06.2017

Alustatakse Tammsaare pargi rekonstrueerimistöödega

Tallinna Kommunaalameti tellimusel alustab RTS Infraehitus OÜ alates 12. juunist Tammsaare pargi rekonstrueerimistööde esimese etapi ehitusega, mille tööde mahus rajatakse Estonia Teatri esisele alale Uue Turu plats, kus saab korraldada kultuuriüritusi ning hooajalisi turgusid.

Tammsaare pargi, kui Tallinna linna esinduspargi  rekonstrueerimise eesmärgiks on luua kaasaegse kujundusega, parima funktsionaalsusega, kompositsiooniliselt tasakaalustatud ning turvalisust pakkuv park, mis väärtustab pargi ala linnaruumis eelkõige pargina ja mitte väljakuna, sisaldades avatud ning suletud alasid, teadlikult kujundatud aktiivseid ning passiivseid pargitsoone. Rajatav lahendus peab ilmestama (haljastus, aktiivsus või põhjendatud passiivsus) tänasel päeval kasutusest väljas olevaid pargialasid.

Tööde käigus uuendatakse pargi teede katendid, korrastatakse haljastus, rajatakse vajalikud tehnovõrgud ja valgustus ning paigaldatakse linnamööbel. Tammsaare monumendi taga tihendatakse teedevõrku ning sinna on lisatud intiimsemat haljastust. Sinna on võimalik põigata pargikülastajatel, kes soovivad omaette olla. Estonia teatri poolsele küljele rajatakse laste mänguväljak. Olemasolev 1905 aasta mälestusmärk nihutatakse keskselt kohalt pisut varjatumasse pargitsooni ja pargis olev süvend likvideeritakse.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on Tammsaare pargi rekonstrueerimise projekti mahus koostatud uus lahendus ka „Viru“ keskusega külgnevale praegu ebamäärase funktsiooniga kasutamata alale, kuid seda täpsustatakse Tallinna peatänava projekteerimistööde mahus. „Nimetatud ala peaks moodustama üleminekutsooni lopsaka, peamiselt ajaloolise haljastusega Tammsaare pargi ja kaasaegse vormikeelega hoonetekompleksi vahel. Samuti lahendatakse peatänava projektiga skulptuuri „Merineitsi“ asukoha muudatus.“

Tammsaare pargi rekonstrueerimistööde maksumus on  6 313 848,24 eurot ja I etapi rekonstrueerimistööd lõpetatakse käesoleva aasta sügisel ning ülejäänud pargi ehitustööd lõpetatakse 2018. aasta juulikuus.

Pargi rekonstrueerimise projekt koostati Tallinna Linnaplaneerimise Ameti poolt 2012. aastal läbi viidud ideekonkursi võitnud arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid poolt, ideekonkursi võidutöö "Belle Epoque" alusel.