29.07.2019

Ameerika aia juurde tuleb rannavollekeskus

Suur- ja Väike-Ameerika tn vahelisele endise lastestaadioni alale lisandub kogukonnaaia kõrvale kuue väljakuga ajutine rannavollekeskus.

Juuni algusest avatud ja Ameerika aia nime all tuntuks saanud kogukonnaaed on äratanud suurt huvi. Lisaks konteinerpeenardele on platsil Kesklinna valitsuse, linna keskkonna- ja kommunaalameti, spordi- ja noorsooameti ning kinnisvaraarendaja Metro Capital koostöös loodud erinevaid sportimisvõimalused.
"Meil on hea meel, et endise lastestaadioni ala on muutunud kohalike elanike seas populaarseks ajaviitekohaks. Tervitame Metro Capitali soovi panustada ala vahekasutusvõimalustesse, avades samas juba augusti algusest ka rannavollekeskuse,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Keskuse avamine toimub 1. augustil kell 14, mil toimuvad ka mõned show-mängud. Osa endise lastestaadioni territooriumist on hõlmatud ehitustegevusega, mis peaks lõppema järgneva aasta jõuludeks. Selleks ajaks rajatakse Toom-Kuninga tänava poolsele, arendajale Metro Capital kuuluvale alale endise lastestaadioni äärde neljast majast koosnev terviklik elamukompleks. Kogukonnaaed, rannavollekeskus ja vaba aja veetmise ala asuvad hetkel ehitustegevusest vabal alal.

Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar lisas, et ettevõtte jaoks on Uue Maailma kogukonna arengusse panustamine oluline, kuna nad soovivad aidata luua täisväärtuslikku elukeskkonda kõigile sealsetele elanikele. “Meil on rõõm anda hoogu volleväljakute rajamisele, mis loob piirkonnas hea vaba aja veetmise võimaluse kohalikele elanikele ning eelkõige laste-noorte treeninguteks. Kes teab, ehk saavad just sealt tuule tiibadesse järgmised rannavolle tulevikutalendid.“
Väljaku lahendus on mõeldud mõneaastaseks vahekasutuseks. Paralleelselt planeeritakse terviklahenduse loomist, mis koosneb multifunktsionaalse ja erinevatele vanuserühmadele mõeldud spordipargist ja vaba aja alast, kus on võimalused harrastada nii traditsioonilisi spordialasid, tänavasporti kui ka niisama mõnusalt aega veeta.

Uudise rubriigid: