06.11.2018

Ametitenädal Naksitrallide rühmas

Ajavahemikul 29. oktoober kuni 2. november oli Naksitrallide rühmas nädalateema „Kui ma suureks saan, siis…“, mille raames tutvusid lapsed erinevate ametitega.

Iga päev oli kutsutud külaline, kes tutvustas lastele oma ametit.

Esmaspäevane külaline tutvustas oma ametit nii: „Minu tööks on teistele inimestele rõõmu valmistada“ ja et seda ilmestada, võttis oma viiuli ning mängis lastel nende lemmikpalasid. Esitusele tuli nii Kiki-Miki kui ka Kaera-Jaan. Samuti said lapsed lähemalt tuttavaks viiuli omadustega ning orkestris töötamise eripäradega. Meisterdati oma väikesed mänguviiulid ja proovisiti päris pillist ka muusikat välja võluda.

Teisipäeval kohtuti videograafiga. Tema tutvustas oma tööd kui inimestele mälestuste tegemist.

IMG_9758.JPG

ega mängimine, et osad lapsed on teises toas ja siis „helistavad“ sõpradele.

 Videoid oma tähtsatest sündmustest meeldib ju kõigile vaadata veel ka tükk aega hiljem.  Lapsed uurisid video tegemiseks vajalikku tehnikat ning tegid ka ise ühe videolõigu valmis.

Kolmapäeval tutvuti turvatöötaja põneva elukutsega. Lastele oli väga põnev raadiosaatjat

Neljapäeval oli võimalus tutvuda loodusfotograafi elukutsega.  Fotograaf näitas lastele suurel ekraanil enda tehtud jäädvustusi Eesti loodusest. Naksitrallid tundsid väga palju loomi ja linde ning fotograaf jutustas nende kohta veel põnevaid lugusid juurde.

Reede võeti kokku esmaabi koolituse ja kiirabiarsti elukutsega.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et oli üks äraütlemata tihe ja põnev nädal täis uusi teadmisi, mis kõik on võimalik, kui me ükskord suureks saame!

Põnevate ametite pildigalerii asub siin.